Nikoloz Basilašlivi še naprej vlada v Hamburgu!

28.07.2019
Gruzijski teniški mojster je ubranil naslov na ATP 500 turnirju v Nemčiji!

HAMBURG, NEMČIJA - 27 letni Gruzijec Nikoloz Basilašvili (16. na ATP) je lani prišel na ATP 500 turnir v Hamburgu kot 81. igralec sveta in je moral igrati kvalifikacije. Od takrat na tem peščenem turnirju ne pozna poraza. Nanizal je 12 zaporednih zmag ter danes še drugič zapored dvignil zmagovalni pokal. Tokrat je v finalu igral proti članu "naslednje generacije", 21 letnemu Rusu Andreju Rubljovu (78. na ATP) in slavil s 7:5,4:6,6:3 v nizih! Gruzijec ima sedaj v vitrini 3 ATP lovorike, vse kategorije 500, Rus je ostal pri 1 naslovu v Umagu leta 2017!

Basilašvili je v polfinalu proti 2. nosilcu Nemcu Aleksandru Zverevu v odločilnem 3. nizu zaostajal s 3:5 in rešil 2 zaključni žogici v dvoboju, ki je trajal dobre 3 ure. Rubljov se lahko pohvali s "skalpom" 1. nosilca, Avstrijca Dominika Thiema v četrtfinalu!

Andrej je v 1. nizu povedel z brejkom, a se je nekaj iger kasneje Nikoloz vrnil v igro in izenačil. V 12. igri je Rus serviral za obstanek toda Gruzijec je agresivno napadel njegov servis ter z novim brejkom povedel v nizih. Tudi v 2. nizu je povedel Rubljov, prednost je uspel zadržati za izenačenje v nizih. V prvih treh igrah odločilnega niza smo videli po brejk na obeh straneh. Nikoloz je z agresivno igro še 1x odvzel servis nasprotniku in prednost zadžal do konca!

Nikolz: "Zdi se, da tu igram svoj najboljši tenis. Že to mi veliko pomeni, da sta tu naslov ubranila Roger Federer in Andrej Medvedev. Naslednje leto se zgotovo vrnem"!

Andrej: "Za menoj je dober vikend tenisa, najboljši ta moment. Seveda sem razočaran zaradi poraza v finalu, a Nikoloz je bil izvrsten in si je zaslužil zmago. Zmagati tukaj 2 leti zapored je izjemen dosežek"!