Novak Djoković - kralj Melbourna

27.01.2008

20 letni Srb Novak Djoković je novi junak OP Avstralije v Melbournu.V finalu je Nole premagal Francoza Tsongo s 4:6;6:4;6:3;7:6 .
Potek igre:Prvi niz se je začel z odvzetim servisom na vsaki strani.Djokoviču nikakor ni stekel forehand in je naredil kar nekaj napak.Bila sta neverjeten boj za vsako žogo.Izmenjava udarcev je bila včasih izredno dolga kar so nagradili tudi gledalci z bučnim aplavzom.Igralca sta dobila vsak svoj servis do rezultata 5:4, nato je Tsonga naredil break Novaku in z neverjetnim lobom zaključil niz.
Drugi niz sta oba igralca držala svoj servis do ponavadi odločujoče sedme igre..Čeprav Djokovič s težavo.Videlo se je, da se še ni pobral od izgubljenega prvega niza.Toda v tej sedmi igri je Novak odvzel servis Tsongi in povedel s 4:3.Djokovič je igral iz točke v točko boljše in dobil svoj servis za 5:3.Drugi niz je elegantno zaklučil na svoj servis s 6:4 brez izgubljene točke.
Definitivno je bilo, da se je Djokovič vrnil v igro kar je dokazal, ko je že v tretji igri vzel servis nasprotniku.Pomagal mu je tudi Francoz, saj je delal več napak kot običajno.Nenavadno toda zazdelo se je, da Tsonga izgublja dvoboj sam s sabo.Občutek je bil, da bo to enosmerna ulica od zdaj naprej.Toda Tsonga se ni dal kar tako pa četudi je izgubil niz.V deveti igri je ubranil šest žog za niz a vseeno izgubil servis.Novak je dobil odločujoče žoge kar mu je prineslo vodstvo 2:1 v nizih in le še korak od zmage na OP Avstralije v Melbournu.
4.niz.Pri rezultatu 3:2 za Djokoviča, ta vzame zdravniško pomoč saj se že poznajo posledice dolgega igranja.Več ko dve uri in pol igrata pa sta na sredini tega niza. Oba igralca brez večjih problemov dobita svoje servise do trinajste igre, ko se igra tiebreak.Tsonga ni zdržal tempa Djokoviča in Srb je osvojil tekmo in turnir v Melbournu.

Novak Djoković bo še vedno zasedal tretjo pozicijo na ATP lestvici, medtem ko se bo Jo Tsonga povzpel za dvajset stopničk na 18 mesto.

Potem ko je uvodni govor imel direktor turnirja in povedal, da so podrli nov rekord v obisku ter postregel s tehničnimi podatki in se zahvalil vsem sponzorjem ter ostalim sodelavcem turnirja, je stopil na oder Tsonga. Najprej se je opravičil za mogočo slabo angleščino ter pozdravil mamo, očeta, trenerja, se zahvalil Novaku in pa sponzorjem.Zadnja zahvala je pripadla gledalcem in obljubil je ,da se vrne prihodnje leto.

Novak Djokovič, prvi Srb z zmago na Grand Slamu:,,Hvala vsem, hvala vsem.Prva zahvala gre mojemu štabu, druga tebi Tsonga.Tudi ti bi si zaslužil zmago,'' je povedal.''Zelo sem vesel, da sem zmagal in upam,da se to ne bo končalo,'' je klasično povedal Djoković.
''Posebej se zahvaljujem vsem Srbskim navijačem in komaj čakam, da prinesem pokal domov v Srbijo.Hvala vam za pomoč.''

Intervju z Djokovićem takoj po zmagi si lahko preberete tukaj.