Novo ime portoroškega turnirja je Sara Errani

28.07.2008

PORTOROŽ - 21-letna Italijanka Sara Errani je zmagovalka četrtega WTA turnirja Banka Koper Slovenia Open v Portorožu. V finalu je s 6-3 in 6-3 ugnala četrto nosilko Španko Anabel Medino Garrigues.

25-letna Španka je sicer v paru z Virginio Ruano Pascual dobila finale dvojic na letošnjem OP Slovenije, ki se je kočalo včeraj pozno ponoči. Po vsej verjetnosti je poleg utrujajočega in težkega dvoboja, ki ga je Anabel imela v polfinalu z Nemko Julio Goerges, tudi to pripomoglo k njeni utrujenosti v današnjem finalu.

V prvem nizu je Španka naredila še enkrat več nevsiljenih napak kot zmagovalka Erranijeva in izgubila 6-3. Najprej je Italijanki takoj uspel brejk vendar jo je Španka ujela, toda Italijanka je spet pobegnila in končala niz v 38 minutah. V drugem nizu zelo podobna zgodba, kjer je osma nosilka Sara Errani dvakrat odvzela servis nasprotnici in povedla velikih 3-0. Da ni bilo dvoboja kar naenkrat konec je poskrbela Španka, ki se je zelo upirala in ni popustila. V šesti igri je izkoristila četrto brejk priložnost in izenačila rezultat na 3-3. Za popoln preobrat je Španki zmanjkalo moči in Erranijeva je po 1 uri 37 minutah dvignila roke v zrak ter zasluženo zmagala.

''Presrečna sem. Hvala trenerju in staršem, pa tudi Anabel. V Portorožu se počutim odlično, tako da se bom rade volje vrnila prihodnje leto. Za mano je odličen mesec. Letošnji julij si bom gotovo dobro zapomnila, saj sem najprej v Palermu osvojila svoj prvi turnir v karieri, v Portorožu pa sem prišla še do drugega naslova," je bila po zmagi presrečna Italijanka. "Anabel je odigrala odličen dvoboj, borila se je za vsako žogo in zelo težko je bilo zmagati, čeprav se morda, glede na izid, na prvi pogled ne zdi tako," je povedala še par lepih besed na račun nasprotnice.

V letošnjem portoroškem finalu sta se srečali Italijanka Sara Errani in Španka Anabel Medina Garrigues

Sara Errani je pred tedni v Palermu osvojila svoj prvi turnir v karieri sedaj pa je v Portorožu vknjižila še drugega in se bo na najnovejši ženski teniški lestvici sedaj povzpela med prvih 50. Italijanka bo naslednji mesec zastopala svojo domovino tudi na olimpijskem turnirju v Pekingu.

Res da tribune v finalu turnirja niso bile tako polne kot lani ampak temu gre pripisati, da pač v  finalu ni igrala slovenska igralka. Organizatorji so odlično izpeljali devetdnevni turnir,ki bo drugo leto ob približno enakem terninu konec julija s še večjim nagradnim skladom, kar bo ta največji slovenski teniški dogodek pripeljalo na še višji nivo.