Očka Blaž dobil uvodni dvoboj na Challengerju v Jokohami

26.02.2019
JOKOHAMA, JAPONSKA - Slovenski tenisač Blaž Rola je na Challengerju v Jokohami preskočil uvodni krog.

28-letni Blaž Rola, ki je pred kratkim postal očka (ČESTITKE), je na 54,160 USD vrednem ATP Challengerju na Japonskem 9. nosilec, za začetek pa je po dveh nizih s 7-6(3), 6-4 premagal domačina Kaičija Učido. V 1. krogu je bil prost.

Rola, nazadnje je nastopil v kvalifikacijah OP Avstralije, je trenutno 203. igralec sveta, v 2. krogu pa se je srečal z 282. na ATP lestvici, 24-letnim Učido. Kot ponavadi, so domačini vedno neugodni nasprotniki, tako je bilo tudi tokrat. Ptujčan je rešil 1. niz po podaljšani igri. Pred tem sta oba prišla do dveh brejkov, za nameček sta imela enako število priložnosti za odvzem servisa, vsak po pet. Izenačen niz, ki pa je šel v roke Blaža. V drugem delu je slovenski tenisač izkoristil priigrano priložnost, odvzel začetni udarec, Japoncu pa izničil obe žogi za brejk. Dvoboja je bilo konec po 1 uri in 42 minutah, končna statistika pa se je rahlo nagnila na stran Role.

V osmini finala turnirja na trdi podlagi več milijonskega mesta se bo Blaž srečal z neugodnim tekmecem, sicer 8. nosilcem, Izraelcem Dudijem Selo. Trenutno 182. igralec sveta je bil nekoč že 29. na ATP lestvici, s 33-leti pa je precej izkušen. Do sedaj sta se srečala dvakrat. Prvo tekmo leta 2014 v pokalu Davis v Portorožu je dobil Sela, Rola mu je vrnil na njegovih tleh čez dve leti na Challengerju v Raanani.