Odlični Gregorc korak pred 'rajem'!

09.03.2011
INDIAN WELLS - Slovenski teniški reprezentant Luka Gregorc potrebuje le še zmago, da zopet piše zgodovino slovenskega moškega tenisa.

Indian Wells je prvi teniški turnir serije 1000 v sezoni in tam so zbrani vsi najboljši tenisači sveta. V kalifornijski puščavi nastopa tudi Luka Gregorc, v 1. krogu kvalifikacij 3,645,000 USD vrednega turnirja pa je s 6-0, 7-6(3) pospravil z Nemcem Julianom Reisterjem.

27-letni Ljubljančam, ki živi in trenira v ZDA, je kot 446. tenisač sveta prišel do super zmage nad tri leta mlajšim tekmecem, ki je kar 320. mest višje uvrščen. Gregorcu tako manjka le še zmaga do 'raja', saj bi v tem primeru kot prvi Slovenec v zgodovini zaigral v glavnem delu turnirja serije Masters. Ovira na tej poti bo Italijan Flavio Cipolla, 15. nosilec kvalifikacij turnirja BNP Paribas Open.

Luka je suvereno opravil z nasprotnikom iz Nemčije, ki je kotiral kot 6. nosilec kvalifikacij. V 1. nizu mu ni prepustil niti drobtinice. Šestkrat si je priboril brejk žogo in izkoristil tri, nasprotniku iz hamburga pa to ni uspelo v treh poskusih. Na ta način je Gregorc zavezal kravato in z odlično popotnico odšel v drugi niz, kjer sta oba dvignila svoj nivo igre na svoj začetni udarec. V nizu nihče ni oddal svoje servis igre, zato je odločala podaljšana, 13. igra, kjer je bil Slovenec po 1 uri in 26 minutah uspešnejši ter bo danes zvečer po našem času igral za vstop v glavni del ''5. grand slama'.

Flavio Cipolla je nasprotnik, ki Luka deli pred enem od največjih uspehov v karieri. Do sedaj namreč še nihče izmed slovenskih tenisačev ni igral v glavnem delu Mastersa. Italijan je trenutno na 170. mestu ATP lestvice in je še kako primeren tekmec, da mu Gregorc vzame mero. Luka in vrstnik doma iz Rima se do sedaj nista pomerila še nikoli. Držimo pesti za Luka.