OP ZDA: Đoković igral kot v transu in v polfinalu 'šokiral' Rogerja Federerja ter preprečil sanjski finale!

12.09.2010

NEW YORK, ZDA - Najboljši srbski teniški igralec Novak Đoković je v drugem polfinalu letošnjega četrtega turnirja za Grand Slam šokiral nespornega vladarja zadnjega desetletja Flushing Meadowsa Rogerja Federerja in v 'polfinalu vseh polfinalov' ubranil dve zaključni žogi za zmago s 5-7, 6-1, 5-7, 6-2 in 7-5.

V jutrišnjem velikem finalu se bo Nole pomeril s 1. igralcem sveta Rafaelom Nadalom, ki je v prvem polfinalu pometel z Rusom Mihailom Južnijem.

Srbija je dva tedna dihala s svojimi vaterpolisti, košarkarši, nogometaši in tenisači. Njihovi najboljši vaterpolisti in košarkaši so obstali v polfinalu, nogometaši so se morali zadovoljiti s točko proti Sloveniji na sloviti Marakani, toda Novak je v New Yorku odšel korak dlje. Premagal je Rogerja Federerja v dvoboju, ki bo sigurno zavzel mesto v teniški zgodovini. Obračun je trajal 3 ure in 44 minut.

Srb je švicarskemu teniškemu velemojstru preprečil 7 zaporedni finale na OP ZDA, sam pa odšel v svojega drugega, oz. tretjega na turnirjih za Grand Slam v karieri.

Novak Đoković je končno ugnal Federerja tudi na OP ZDA

''Težko je opisati kako se počutim. Pred desetimi minutami sem bil le točko od poraza, nato pa sem se vrnil...Hvala na odlični atmosferi'', so bile prve besede Noleta po veliki zmagi, kasneje pa je v svojem slogu odgovoril na vprašanje novinarjev glede finala z Nadalom: ''Izgleda, da imam več izkušenj tu v New Yorku napram njemu'', ter takoj pripomnil še: ''Rafa je najboljši na svetu in igra fenomenalno. Ne preostane mi nič drugega kot da se najbolje pripravim in zoperstavim številki ena''.

Prvi niz je pripadel Federerju, potem ko se je vrnil po brejku zaostanka, v drugem pa povsem poustil in dvoboj je šel še enkrat od začetka. Ko je petkratni zmagovalec OP ZDA Federer dobil drugi niz je bil že zelo blizu zmagi, a se mu je ponovil drugi niz, zato sta drugega letošnjega finalista odločila v odločilnem nizu.

Ta je poskrbel, da ga ne bomo še dolgo pozabili. Novak je vseskozi pritiskal in že v 6. igri je bil blizu brejku. V 10. igri je 29-letni Baselčan prišel do dveh zaključnih točk za zmago na Đokovićev servis, a se je Srb ubranil in z nekaj težavami obstal v igri. Za nameček je v naslednji igri sam prišel do brejka in možnosti, da na svoj servis konča dvoboj. Drame še ni bilo konec, saj si je Federer priigral točko za ribrejk in obstanek ter vstop v podaljšano igro, toda žilavi Beograjčan, ki je danes igral kot v transu, se je rešil tudi iz te situacije ter slavil izjemno zmago, ki ga ne glede na rezultat finala spet pelje na 2. mesto teniške lestvice ATP.

'Samo še toliko me loči od druge lovorike za Grand Slam'

Danes, 11.septembra smo tako ostali brez dveh sanjskih final. Prvega je preprečil Španec Ruben Ranmirez-Hidalgo, ki je v polfinalu reškega Challnger turnirja ugnal Žemljo, drugega pa Đoković, ki je ustavil Federerja v New Yorku