Petra Kvitova zmagovalka Sydneya. Čehinja je osvojila 15. turnirsko zmago

16.01.2015
SYDNEY, AVSTRALIJA - Zmagovalka zadnjega teniškega turnirja pred OP Avstralije, WTA dogodka v Sydneyu, je Čehinja Petra Kvitova, ki je v finalu po dveh tajbrejkih premagala rojakinjo Karolino Pliškovo.

Finale močnega WTA Premier turnirja v Sydneyu je bilo obarvano češko, Petra Kvitova in Karolina Pliškova pa sta prikazali odličen tenis, ki se je odločil po dveh tajbrejkih.

Pliškova je definitivno ena tistih, ki bo letos na očeh teniške javnosti, saj je lani naredila preboj, osvojila dve lovoriki in prišla v tri finala, na WTA lestvici pa se je povzpela iz 71. na 22. mesto. Pred tem tednom nikdar ni bila v četrtfinalu Premier turnirjev, tokrat pa je vpisala finale, v katerem vsekakor ni razočarala.

Pliškova je celo povedla in na obzorju je bilo morebitno presenečenje, zmaga nad favorizirano Kvitovo. Vodila je 3-1, 4-2 in tudi 5-3, toda Kvitova je bila na koncu le predobra v najbolj pomembnih trenutkih ter je slavila po dveh podaljšanih igrah s 7-6(5), 7-6(6).

Prva češka tenisačica ima sedaj na kontu 15. WTA lovorik. Prvo je osvojila leta 2009 v Hobartu, naslednjih šest leta 2011, dve v letu 2012, še dve v 2013 in lani tri. Kar 12 naslovov od 15 prihaja iz turnirjev serije WTA Premier, ki spadajo med najmočnejše na turneji.

''Čestitam Petri'', je najprej povedala Pliškova po tekmi. ''Za sabo ima super teden. Danes je igrala odlično in bila boljša od mene. Želim ji vse najboljše v Melbournu. Tudi jaz sem zelo zadovoljna''.

S pohvalami na račun rojakinje ni skoparila tudi zmagovalka. ''Fantastično je igrala Karolina v tem tednu. Vedno je težko igrati finale, upam, da naslednjega zmaga. Sama tega turnirja in naslova ne bom pozabila'', pa je dejala Kvitova.

Apia International Sydney
Kraj: Sydney (AVS)
Datum: 11.01.2015 - 16.01.2015
Kategorija: WTA Premier
Nagradni sklad: $731,000

2-Petra Kvitova (Czech Republic) beat Karolina Pliskova (Czech Republic) 7-6(5) 7-6(6)