Pia Čuk po izjemnem tednu v velikem finalu Santa Margherite

03.11.2018
SANTA MARGHERITA DI PULA, ITALIJA - Slovenska teniška igralka Pia Čuk nadaljuje dominacijo slovenskih tenisačic na ITF turnirju v Santa Margheriti di Puli. Uvrstila se je v veliki finale.

22-letna Pia Čuk je na dobri poti, kaj dobri, odlični, da pride do lovorike na 25,000 USD vrednem ITF turnirju na Sardiniji, kjer je prejšnji teden slavila Kaja Juvan. Varovanka trenerja Krajnca in Čuka, trenutno 621. igralka sveta, je v karieri osvojila štiri turnirje serije ITF, letos dva ranga 15k, tokrat pa ima priložnost, da pride do največjega uspeha v karieri.

Na pesku v Santa Margheriti di Puli je že začela navdušujoče in v 1. krogu izločila 8. nosilko Polino Lejkino, Rusinjo, katero je v nedeljo v finalu ugnala Juvanova. V 2. krogu je pospravila še z Bošnjakinjo Husaričevo, v četrtfinalu gladko še domačinko Caregaro, danes pa je po treh nizih s 4-6, 6-3, 6-2 nadigrala 1. nosiko in prvo favoritinjo Martin Trevisan iz Italije. Zmaga nad 25-letno domačinko, 193. igralko sveta, je super popotnica pred finalnim nastopom, ko se bo merila z 2. nosilko Valetino Ivanjenko. 25-letna ruska igralka, rojena v Ukrajini, je 216. igralka na WTA lestvici, v karieri pa ima šest turnirskih zmag, eno iz letošnje sezone.