Pia Čuk še drugič letos slavila v Hammametu

03.06.2018
HAMMAMET, TUNIZIJA - Mlada slovenska teniška igralka Pia Čuk je na ITF turnirju v Hammametu zmagala letos še drugič, skupaj ima sedaj 4 naslove.

21-letna Pia Čuk (769. na WTA) je drugič letos zmagovalka ITF turnirja na pesku v Hammametu. Ta teden je bila fantastična, ugnala je nosilko za nosilko, na koncu v finalu zlahka tudi četrtopostavljeno Eleni Kordolaimi s 7-5 6-3 in zasluženo dvignila pokal. ČESTITKE PIA !

Pia je le v 1. krogu oddala niz, ko je izločila prvo favoritinjo, v vseh naslednjih štirih tekmah so bile nasprotnice brez možnosti. V velikem finalu je 25-letni Grkinji, 497. igralki sveta, v 1 uri in 39 minutah kar sedemkrat vzela servisno igro. a bolje je začela tekmica. Povedla je 2-0, nato celo 5-2, potem pa je sledil 'marš' Čukove s petimi zaporednimi igrami za uvodni niz. V drugem delu je naša igralka ušla na 3-1, v 9. igri pa z zadnjim brejkom potrdila premoč ter slavila.

To je četrta turnirska zmaga za Pio Čuk, druga letos. Dveh lovorik se je veselila že leta 2015, vmes pa ji je boljše rezultate preprečila poškodba.