Polona Hercog gladko v 2. krog močnega WTA turnirja v Rimu!

02.05.2010

RIM, ITALIJA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog (52. na WTA) je odlično začela s svojimi nastopi na zelo močnem Premier turnirju serije WTA v večnem mestu Rim. V 1. krogu je ugnala Madžarko Greto Arn s 6-3, 6-3.

19-letna tenisačica, doma iz Kamnice pri Mariboru, je brez večjih težav pospravila s prvo tekmico na 2 milijona vrednem peščenem turnirju v italijanski prestolnici. 31-letna Madžarka Greta Arn (241. na WTA), ki se je v glavni žreb uvrstila skozi siti kvalifikacij, letos še ni igrala v 2. krogu WTA turnirja, tudi tokrat pa se ji po zaslugi 12 let mlajše Polone ni godilo nič bolje.

Polona Hercog je uspešno začela nastope na turnirju Internazionali BNL dItalia

Štajerka je z dobrim izkoristkom točk na svoj servis držala niti igre v prvem nizu. Hitro je prišla do priložnosti za brejk, a izkoristila je drugo v 5. igri ter prišla do prednosti, ki jo je z drugim brejkom potrdila v 9. igri. Na začetku drugega dela dvoboja je Arnova, ki prihaja iz glavnega mesta Madžarske Budimpešte, igrala veliko bolje, predvsem pa je popravila začetni udarec in na ta način sta tekmici brez težav prihajali do svojih servis iger. No, v 6. igri pa si je Hercogova priigrala dve vezani brejk priložnosti, izkoristila pa je že prvo. S tem je dokončno strla uporno Madžarko in se uvrstila v 2. krog po 1 uri in 11 minutah tekme, ki ji prinaša najmanj 70 novih točk na lestvici WTA. Na koncu je Polona osvojila 17 točk več od nasprotnice (61:44), prišla do treh brejkov, Greta Arn pa je edino priložnost za odvzem servisa (1. niz) zapravila.

Njena naslednja nasprotnica bo zmagovalka dvoboja med domačinko in povabljenko na turnir Corinno Dentoni in 16. nosilko Shahar Peer. Peerova je Polono izločila v 1. krogu Premier turnirja v Stuttgartu, ki se končuje danes.