Polona Hercog izločila Nadjo Petrovo!!!

22.08.2011
NEW HAVEN, ZDA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je dokazala, da je bil njen izpad in poraz s kolesom v 1. krogu Cincinnatija le slab dan. V uvodnem krogu močnega WTA turnirja v New Havnu je izločila favorizirano Nadjo Petrovo.

Bravo Polona. Le kdo bi si mislil, da bo 20-letna igralka iz Kamnice pri Mariboru po 'šokantnem' porazu v Cincinnatiju, že na naslednjem turnirju izločila Nadjo Petrovo, trenutno 25. igralko sveta.

Hercogova je po hitrem zaostanku v 1. nizu z 1-4, prestavila v višjo prestavo ter zmagala s 7-5, 7-5. Na 618.000 USD vrednem turnirju na trdi podlagi, ki se igra v 'novem zatočišču', se bo sedaj udarila kar s 1. igralko sveta Caroline Wozniacki, ki je na ta turnir prišla kot ranjena levinja. Ji bo Polona zadala nov hud udarec?

Sam dvoboj 29-letne Moskovčanke, ki je bila že 3. igralka na WTA lestvici in Polone je trajal 2 uri in 15 minut, še posebej drugi niz pa je bil pravi triler. Bolje je sicer začela Petrova, ki je povedla 4-1, vendar jo je Štajerka ujela, za dobljeni niz pa udarila v končnici. Potrebovala je kar tri brejke, na koncu pa se je izkazalo, da je morala priti še do treh odvzemov servisa za uvrstitev v 2. krog. Kar trikrat je Hercvogova vodila v 2. nizu. Pri 5-4 je servirala za zmago, pa je Petrova obrnila iz 30:15, a je v naslednjem še enkrat oddala začetni udarec. Tudi 12. igra je bila 'mučna'. Najprej je Polona zapravila zaključno žogo, za nameček pa se je soočila še z brejk žogico. Na srečo ji jo je uspelo ubraniti, malo kasneje pa je drugi 'match point' pretvorila v hudo pomembno zmago, ki ji bo vsekakor dvignila samozavest pred zadnjim Grand Slamom sezone. Na koncu je Lona osvojila 6 točk več od renomirane tekmice (93-87) in dobila prvi medsebojni obračun.

Nadja Petrova je kar šestkrat oddala servis Hercogovi

Caroline Wozniacki? 21-letnica iz Odenseja je že od lani jeseni 1. igralka sveta, z izjemo enega tedna, ko je prestol prepustila Kim Clijsters. Skandinavka zmage ne pozna že vse od začetka julija, ko je dobila uvodni obračun v Bastadu. Ja, prav tam, kjer je Hercogova vknjižila premierno slavje na WTA turnirjih. V Torontu in Cincinnatiju je Wozniackijeva 'padla' že v uvodnem krogu in v New Havnu bo iskala potrditev, da ji lahko v New Yorku uspe priti do samega konca. Danka kot 1. igralka sveta, še nima zmage na turnirjih za Grand Slam, s to pomanjkljivostjo pa se sooča že celo leto. Z Wozniackijevo je Polona že igrala lani v Varšavi, kjer je Danka na pesku slavila šele po treh nizih. Čas je za izenačenje. Gremo Polona.