Polona Hercog po dveh nizih kot 2. nosilka v četrtfinalu Dubaja (ITF)

09.12.2020
DUBAJ, Z.A.E. - Najboljša slovenska teniška igralka je v četrtfinalu 100,000 USD vrednega ITF WTT turnirja v Dubaju.

29-letna Polona Hercog (52. na WTA) je v 2. krogu močnega turnirja serije ITF WTT v Dubaju s 6-2, 7-6(3) nadigrala Španko Aljono Bolsovo Zadionov.

Prva slovenska tenisačica je naturalizirani španski tekmici pokazala zakaj je od nje višje na lestvici. V prvi medsebojni tekmi je slavila po 1 uri in 43 minutah. 103. igralki sveta, rojeni v Moldaviji, je štirikrat odvzela servisno igro ob devetih priigranih priložnostih, suverena je bila predvsem v prvem nizu, ko je ob dveh brejkih svoje servisne igre ohranila nedotaknjene, povedla je 2-0 in 5-1 ter zlahka osvojila niz. Večji boj je bil v drugem delu, saj sta morali v podaljšano igro. Še pred tem se je Štajerka vrnila po zaostanku 2-5. V tajbrejku je pri 3/2 nanizala tri zaporedne točke in si tlakovala pot med osem najboljših.

V četrtfinalu se bo srečala z zmagovalko obračuna med sedmopostavljeno Nizozemko Arantxo Rus in Kitajku Šiču Vang.