Polona Hercog tokrat z lahkoto do zmage in v glavni del Pekinga!

27.09.2014
Vodilna slovenska teniška igralka Polona Hercog, je prešla kvalifikacije na WTA Premier turnirju v Pekingu in se uvrstila v glavni del!

PEKING, KITAJSKA - 23-letna Polona Hercog (72. na WTA) je končno odigrala dvoboj na visokem nivoju. Potem ko je v 1. krogu kvalifikacij močnega WTA turnirja na Kitajskem, potrebovala kar 3 ure za zmago, je v odločilnem dvoboju za nastop v glavnem delu vse opravila v 1 uri in 9 minutah. Neugodno 21-letno Portoričanko Monico Puig (63. na WTA), je ugnala s 6:3, 6:1 v nizih!

Polona je tokrat odlično servirala in nasprotnici ni dopustila niti 1 brejk priložnosti v celem dvoboju. Dobro je tudi vračala servise in izkoristila 4 od 5 brejk priložnosti. Za 1. niz je bil dovolj en brejk, v drugem pa je Slovenka stopila na "gas" in suvereno opravila s tekmico. To je bila druga zmaga Slovenke nad Portoričanko v dveh medsebojnih dvobojih in obakrat je bila boljša prav v Pekingu!

Štajerka je že včeraj prekinila niz dveh zaporednih porazov na azijski turneji, kar je zelo pomembno, saj je lani tu prišla vse do 3. kroga. Po Puigovi je v 2. krogu vpisala eno največjih zmag, izločila je Ano Ivanovič, v osmini finala pa je bila nato premočna Agnieszka Radwanska. Glede na to, da je lansko leto prav tako prišla iz kvalifikacij, Polona potrebuje še dve zmagi, da ubrani točke.

Ni dvoma, da se Polona v Pekingu počuti zelo domače. Tudi leta 2012 ji je uspel preboj iz kvalifikacij do 3. kroga (izgubila s Šarapovo).

Zmaga je Hercogovi prinesla 40 WTA točk (30+10) in kar 14.410$!