Predaja Fogninija 'črno-belo' za Djokovića!

30.05.2011
PARIZ, FRANCIJA - Italijan Fabio Fognini je objavil, da se zaradi poškodbe umika z drugega grand slama sezone. V četrtfinalu bi moral igrati z Novakom Djokovićem.

Medtem, ko še niso končani vsi dvoboji osmine finala na letošnjem OP Francije, si je Novak Djoković že zagotovil polfinale.

Njegov nesojeni rival v četrtfinalu Fabio Fognini, je v ponedeljek sklical tiskovno konferenco ter oznanil, da zaradi poškodbe, ki jo je dobil v maratonskem dvoboju z Albertom Montanesom (3-2) ne more več nadaljevati.

Novak Djoković, super srbki teniški igralec, ki v letu 2011 še ne pozna poraza, se bo tako v polfinalu srečal z zmagovalcem dvoboja Roger Federer - Gael Monfils. Francoz je v nadaljevanju obračuna, ki ga je prekinila noč, po petih nizih izločil Davida Ferrerja. O tem bomo napisali več v večernih urah.

''To je šport, to je tenis'', je dejal Fognini, 49. igralec sveta, ki je prvič v kareri prišel tako daleč na turnirjih velike četverice.

Naj vas spomnimo, da je Italijan Španca Montanesa ugnal po 4 urah in 22 minutah, ko je dobil peti niz z 11-9, na koncu pa je žoge udarjal skoraj iz mesta.

Kaj to pomeni za Srba? Po eni strani mu je Italijan napravil uslugo, saj bo imel kar pet dni odmora, po drugi, pa mu je otežil pot do rekorda Johna McEnroe-ja, ki drži niz 42. zaporednih zmag od začetka leta. Verjetno ni dvoma, da bi Nole v četrtfinalu izločil Fogninija in se s tem izenačil z McEnroe-jem, sedaj pa bo imel veliko težje delo. Petkov polfinale bo tako eden največjih dvobojev na Roland Garrosu pred finalnim obračunom, saj bi Srb z zmago ubil dve muhi na en mah. Izenačil bi se z Američanom ter avtomatično postal številka 1 svetovnega tenisa (prvič v karieri), ne glede na rezultat Rafaela Nadala. V kolikor bi Djoković v polfinalu izgubil, bi se mu prekinil niz 41. zaporednih zmag, v primeru končne zmage peščenega kralja Rafaela Nadala, pa bi na zavzetje trona moral še malo počakati.

''Žal mi je zaradi Fogninija, upam da se hitro vrne. Jaz pa lahko sedaj v Parizu nekaj časa uživam na drugačen način'', je sporočil Nole preko Twitterja.