Prva krona za Nemca Philippa Petzschnerja

12.10.2008

DUNAJ, AVSTRIJA - Po veliki zmagi v polfinalu nad Špancem Felicianom Lopezom je Nemec Philipp Petzschner vajo ponovil še v današnjem finalu turnirja Bank Austria-Tennis Trophy na Dunaju.

Zadnjo stopničko je preskočil proti Francozu Monfils Gaelu in zmagal v dveh nizih 6-4, 6-4. To je za Nemca prvi naslov v karieri, na poti do finala pa je poleg Lopeza v prvem krogu izločil tudi desetega igralca sveta Stanislasa Wawrinko. Letos je postal že deseti igralec na touru, ki mu je uspel prvenec in tretji kvalifikant z naslovom po Keju Nishikoriju (Delray Beach) in Gilles Simonu (Casablanca).

Francozu Gaelu Monfilsu (na sliki) v finalu ni uspelo premagati kvalifikanta Petzschnerja

125. igralec sveta se bo po današnji zmagi sigurno prebil med Top 100 najboljših. Petzschner je Monfilsu vzel servis v peti igri prvega niza, toda Monfils je udaril nazaj in izenačil na 4-4. Nemec se ni predal, takoj napravil ribrejk in končal uvodni niz v 42 minutah. V drugem nizu je 24-letnemu Petzschnerju prav na koncu uspel brejk in zasluženo je slavil svojo prvo zmago na ATP turnirjih. Kljub porazuv finalu pa se bo nekdanja mladinska številka 1 Monfils na lestvici ATP prebil med 20 najboljših igralcev.

Petzschner je za zmago dobil 139,000 evrov in 250 točk , Monfils pa kot poraženec finala 68,800 evrov in 175 točk na lestvici ATP.