Prvenec pred domačimi gledalci za Kolumbijko!

22.02.2010

BOGOTA, KOLUMBIJA - Mariana Duque Marino je včeraj postala ponosna lastnica prve lovorike na turnirjih serije WTA, ko je pred domačimi gledalci na turnirju XVIII Copa BBVA Colsanitas v finalu ugnala Nemko Angelique Kerber s 6-4, 6-3.

Kolumbijka je priredila kar manjšo senzacijo, saj na turnirju ni bila nosilka, že v prvem krogu pa je prvi niz izgubila s 6-2 proti Greti Arn. Potem se je vse obrnilo. V drugem krogu je ubranila 9 priložnosti za niz in po dveh tajbrejkih ugnala Kristino Antoničuk, potem pa izločila še 7. nosilko Klaro Zakopalovo, v polfinalu pa še osmopostavljeno Arantxo Parro Santonjo.

Mariana Duque Marino se je razveselila prvega naslova v karieri

V finalu se je srečala s 5. nosilko Angelique Kerber, ki je v polfinalu premagala prvopostavljeno Giselo Dulko in pred domačimi gledalci dobila zalet. V prvem nizu je na svoj račun vknjižila zadnje tri igre, v drugem pa je dobila zadnjih 5 iger od šestih. ''Zelo je bilo težko v obeh nizih. Igrati finale je vedno težek zalogaj iz različnih razlogov (fizično, psihično,...)...Vesela sem, da sem danes zmagala'', je dejala Kolumbijka, ki ji je bil do včeraj najboljši rezultat četrtfinale, pred dvema letoma prav na tem turnirju.