Rafael Nadal! Olimpijski prvak in najboljši igralec sveta

17.08.2008

PEKING, KITAJSKA - Španec Rafael Nadal je z zmago v finalu olimpijskega turnirja v Pekingu proti Čilencu Fernandu Gonzalezu 6-3, 7-6 in 6-3 osvojil tako dragoceno olimpijsko medaljo, ki jo lahko osvojiš le vsake štiri leta.

Španec je v finalu dominiral tako kot to počne že od aprila letošnjega leta in zasluženo slavil. 22-letnik bo jutri za piko na i vsem letošnjim zmagam postal še najboljši igralec na svetu in številka ena svetovne teniške lestvice ATP. Tam bo po štirih letih in pol vladanja zamenjal Švicarja Rogerja Federerja.

Veselje olimpijskega prvaka in prvega igralca sveta Španca rafaela Nadala

Dvoboj je trajal dve uri in 22 minut in Nadalovo ime bo napisano zraven velikih imen letošnjega turnirja z zlato medaljo (sestri Williams, Roger Federer, Elena Dementieva). Toda to je Nadalovo leto. Svojo zgodovino je začel pisati z zmago na Roland Garrosu, nato Wimbledonu in na koncu danes z zlato olimpijsko medaljo. Velik favorit bo tudi na OP ZDA, ki se začne prihodnji teden. Svoje naslove je sedaj osvojil na vseh treh podlagah: pesku, travi in ''betonu''. (Podlaga v New Yorku bo povsem enaka kot tu v Pekingu)

Fernando Gonzalez je imel edino veliko priložnost v drugem nizu, ko je imel pri rezultatu 6-5 dve žogi za izenačitev v nizih na 1-1 toda roka se mu je preveč ''zatresla'' in priložnost je splavala po vodi. V podaljšani igri je Rafa odigral brez napak (vsiljenih in nevsiljenih) nato pa v tretjem nizu hitro odvzel servis nasprotniku kar je bilo preveč za Čilenca, da bi se vrnil v igro.

''Mislim, da sem odigral enega najboljših dvobojev'', je povedal novi olimpijski prvak. ''Zelo sem bil utrujen, ker sem v Peking prišel takoj po turnirju v Cincinnatiju. Hvala vsem, ki so me prišli spodbujat v olimpijsko vas, kjer sem se odlično počutil. Tu lahko iščem veliko razlogov, da sem osvojil ta turnir in še enkrat vsem hvala''.

Nadal si ni mogel izbrati boljšega trenutka za prevzem prvega mesta na lestvici ATP na katerem bo uradno jutri zjutraj. Postati olimpijski prvak in po štirih letih in pol prevzeti štafetno palico Rogerju Federerju. Z zmagoslavjem na igriščih Flushing Meadowsa bi si lahko zagotovil tudi prvo mesto ob koncu letošnjega leta, čaka pa ga tudi še polfinale pokala Davis, kjer bo poskušal z rojaki osvojiti tudi ta naslov. Španci igrajo polfinale z Američani prihodnji mesec.