Maratonski dan v Monte Carlu: Goffin s peto zaključno žogico izločil Đokovića

21.04.2017
MONTE CARLO, MONACO - Belgijec David Goffin je v treh nizih šokiral Novaka Đokovića in se bo v polfinalu Mastersa v Monte Carlu pomeril z Rafaelom Nadalom, ki je premagal Diega Schwartzmana.

Španec Albert Ramos Vinolas, 24. igralec sveta, je bil dan po tem, ko je v osmini finala izločil številko ena Andyja Murrayja, v četrtfinalu usoden še za Hrvata Marina Čilića in se tako prvič v karieri uvrstil v polfinale turnirja serije Masters.

Ramos Vinolas je na dvoboju z najboljšim hrvaškim tenisačem dobil prvi niz in v drugem vodil z brejkom prednosti, a je Čilić v deseti igri s štirimi zaporednimi winnerji prišel do izenačenja na 5:5. Španec je nato v podaljšani igri zapravil prednost 5:3 in odločal je tretji niz.

Bolje ga je začel Čilić, ki je pobegnil na 2:0, Ramos Vinolas pa je v maratonski četrti igri izkoristil peto brejk priložnost za izenačenje na 2:2. Igra petega nosilca je v nadaljevanju razpadla, dobil je samo še pet točk, v osmi igri pa s tretjo dvojno napako na srečanju nasprotniku pomagal do največje zmage v tem rangu tekmovanja.

Ramos Vinolas se bo za vstop v veliki finale pomeril z Lucasom Pouillom, ki je po gladiatorskem boju izločil peščenega specialista Pabla Cuevasa. Francoz je uvodni niz dobil s 6:0, nato pa bi kmalu "vrnil uslugo", saj je izgubil kar štiri zaporedne igre. Urugvajcu sta dva brejka prednosti zadostovala, da je prišel do izenačenja (6:3).

Odločilni niz je bil izenačen, bolje pa je kazalo Cuevasu, ki je bil v deseti igri samo dve točki oddaljen od zmage. Toda Urugvajec ni zdržal, zapravil prednost 5:4, 30:0 in oddal svoj servis, nato pa v 12. igri priznal poraz na drugo zaključno žogico Francoza in se poslovil od turnirja.

Novak Đoković je v odločilnem nizu že vodil z brejkom prednosti, v zadnji servisni igri pa ubranil štiri zaključne žogice Davida Goffina. Usodna je bila peta in Belgijec si je priigral tretji polfinale na Mastersh, prvega v Monte Carlu.

David Goffin je prekinil niz 14 zaporednih porazov proti najboljšim trem igralcem na lestvici in se s trdo prigarano zmago uvrstil v polfinale Monte Carla. Belgijec se je v zadnjem nizu vrnil po zaostanku 2-4 in Novaku Đokoviču prizadejal prvi poraz v šestih medsebojnih obračunih (1-5).

Deseti nosilec je z brejkom v prvi in peti igri dobil niz in na začetku drugega po zapravljenih brejk žogah zaostal z 1-4. V osmi igri je ubranil dve set priložnosti, v deveti pa je drugi igralec sveta poravnal izid (6:3)

Đoković je v zadnjem nizu prevzel pobudo in vodil 4-2, Goffin pa se je s tremi zaporednimi igrami vrnil v dvoboj. Zaključek je bil napet, saj je Srb ubranil kar štiri zaključne žogice, po opozorilu glavnega sodnika zaradi zavlačevanja pa je po dveh urah in 38 minutah klonil z napako na forehandu.

Rafael Nadal lovi 11. finale v Monte Carlu (9-1).

15-Albert Ramos (Spain) beat 1-Andy Murray (Britain) 2-6 6-2 7-5
11-Lucas Pouille (France) beat Adrian Mannarino (France) 3-0 (Mannarino retired)
5-Marin Cilic (Croatia) beat 9-Tomas Berdych (Czech Republic) 6-2 7-6(0)

pripravil: Ž. J.