Roger Federer z velikimi težavami, Pablo Cuevas gladko v finale Carigrada!

02.05.2015
Turški ljubitelji tenisa bodo le videli igrati velikega Švicarja Rogerja Federerja v finalu ATP250 turnirja v Turčiji. "Družbo" mu bo delal neugodni Urugvajec Pablo Cuevas!

CARIGRAD, TURČIJA - Trenutno št. 2 moškega tenisa Roger Federer se je moral tudi v polfinalnem dvoboju potiti 3 nize, da se je prebil do željenega finala. "Mali" Argentinec Diego Schwartzman (63. na ATP) je še enkrat pokazal, da prejšnje zmage niso bile plod sreče ampak njegove kvalitete. Proti slovitemu nasprotniku je začel brez strahu in gladko dobil 1. niz. Roger je vrnil z enako mero v drugem. V odločilnem 3. nizu je imel Švicar veliko brejk priložnosti, a se je Argentinec vedno znova reševal. Popustil je šele ob koncu in Federer je slavil z 2:6, 6:2, 7:5 v nizih.

Vsi so pričakovali "sanjski" finale med Federerjem in Bolgarom Grigorjem Dimitrovom, a je to preprečil 29-letni Urugvajec Pablo Cuevas (23. na ATP). Slednji je odpravil "Grišo" v 2 nizih s 6:2, 6:4. Dvoboj je trajal le 1 uro in 15 minut!

Roger Federer bo jutri lovil 85. ATP naslov v 19. različni državi, letos je osvojil dva. Pablo Cuevas je 3 x igral v finalih ATP turnirjev in vsakič zmagal, letos v Sao Paulu!