Rutinsko uvodno delo za Blaža Rolo v Sao Paulu!

16.04.2014
SAO PAULO, BRAZILIJA - Blaž Rola se je gladko prebil v 2. krog ATP Challengerja na pesku, ki se odvija v brazilskem Sao Paulu.

Slovenski teniški reprezentant Blaž Rola (121. na ATP) je kot 1. nosilec suvereno začel nastope na Challengerju v Sao Paulu (40,000 USD). Za začetek je preskočil domačina Joseja Pereiro s 6-4, 6-2 in bo seveda glavni favorit za naslov v nadaljevanju tedna.

Uvodni niz je Rola odločil že takoj na začetku z brejkom, ki ga je ohranil do konca, v drugem pa povedel 4-0 in končal ugibanja o zmagovalcu. Dvoboj bi se moral igrati včeraj, a je dež poskrbel za današnji začetek.

Vlogo favorita je Ptujčan opravil z odliko. Po poneserečenem nastopu prejšnji teden, se je že prilagodil na južnoameriške razmere in čas ter zlahka odpihnil vrstnika, sicer 281. igralca sveta.

V 1. igri je prišel do odvzema servisa in ga prinesel do konca 'seta', v katerem je imel tekmec le eno žogico za brejk. V nadaljevanju je premoč kronal že v prvih štirih igrah (4-0), ko je uspel vzeti dve servisni igri, z odločnim začetnim udarcem pa ni dopustil nikakršnega pomisleka nasprotniku na vrnitev. Dvoboj se je končal po 77 minutah, vsa statistika pa je bila na strani slovenskega teniškega asa, ki se bo v 2. krogu meril s še veliko slabše rangiranim tekmecem, 25-letnim Guillermom Duranom iz Argentine (567. na ATP).