Semrajcu spodrsnilo v kvalifikacijah Challengerja v Milanu!

16.06.2014
MILANO, ITALIJA - Slovenski tenisač Janez Semrajc je izpadel v 2. krogu kvalifikacij ATP Challengerja v Milanu.

Janez Semrajc je v 2. krogu 35,000 evrov vrednega peščenega Challengerja v Milanu moral priznati premoč Christianu Lindellu iz Švedske.

Kljub temu, da je bil 24-letni Ljubljančan 1. nosilec kvalifikacij, je kot 262. igralec sveta izgubil s 391. na ATP lestvici. Skandinavec je rešil tekmo z rezultatom 3-6, 7-5, 6-2.

Semrajc in Lindell sta začela dvoboj včeraj, a ju je prekinil dež. Slabo pripravljeno igrišče tudi po koncu deževanja ni bilo v stanju, da bi lahko nadaljevala pri 6-3, 3-4 v korist Ljubljančana, zato sta morala dokončati danes. Janez se je vrnil po brejku zaostanka v 2. nizu, a nato v ključnem trenutku oddal servisno igro in moral v 3. del, kjer je bil švedski tenisač boljši in si je priigral glavni del.

Dvoboj je trajal 2 uri in 14 minut čiste igre, dvoboj pa je bil bolj izenačen kot na koncu kaže rezultat. Žal to Semrajcu nič ne pomaga in se iz Milana vrača brez denarja in točk.