Soderling je uspešno ubranil lovoriko v Rotterdamu!

13.02.2011
ROTTERDAM, NIZOZEMSKA - Na teniškem ATP turnirju serije 500, ki se je igral za milijonski nagradni sklad, je zmagal 1. nosilec in branilec naslova Robin Soderling.

Švedski teniški igralec Robin Soderling, ki se na ATP lestvici nahaja na 4. mestu, je kot prvopostavljeni in branilec naslova upravičil vse naslove, ki jih je imel na letošnjem turnirju ABN AMRO World Tennis Tournament.

V velikem finalu dvoranskega turnirja, kjer so pred časom tudi že zmagovali legendarni tenisači, je s 6-3, 3-6 in 6-3 premagal Francoza Joja-Wilfrieda Tsongo ter prvič v svoji karieri ubranil lovoriko.

Šved, ki je lani v finalu ugnal Mihaila Južnija, ima v Rotterdamu sedaj razmerje 14-2, za zmago na prvem letošnjem turnirju serije ATP 500 pa je prejel oz. ubranil 500 točk ter zaslužil 279,500 evrov.

V prvem nizu sta tekmeca dobivala igre v serijah. Prve tri je dobil Soderling, Tsonga je izenačil na 3-3, zadnje tri pa so spet pripadle Švedu. V nadaljevanju je Francoz popravil svoj servis in učinek je bil hitro tu. V 6. igri je prišel do brejka, s 16 točkami od 17 na svoj prvi začetni udarec pa je zlahka izenačil  izid v nizih.

V odločujočem nizu sta na začetku oba briljirala na svojem servisu, po nekaj napakah Tsonge, pa je bila 8. igra tista, ki je popeljala Soderlinga v prednost, le to pa je v naslednji z asom (zaključna točka) pretvoril v zmago po 83 minutah igre.

Jo-Wilfried Tsonga je bil danes prekratek za zmago proti Švedu Soderlngu. Naslednjo priložnost bo imel že naslednji teden, ko bosta oba igrala na ATP turnirju v Marseillu

26-letni Skandinavec ima sedaj osem turnirskih zmag iz 18 finalov, 6 od teh pa jih prihaja iz dvoranskih turnijev, medtem ko je 18. igralec sveta Jo-Wilfired Tsonga neuspešno naskakoval lovoriko, brez katere je že 15 mesecev, oz. od Tokia 2009. Francoz ima sicer zelo dober rezultat dobljenih finalov, saj je ta šele drugi ki ga je izgubil po OP Avstralije 2008, zmagal pa je petkrat, proti Švedu pa mu danes ni uspelo dobiti prvega medsebojnega dvoboja (0-4)