Šok na sveti travi! 135.igralec sveta Darcis 'pokosil' Nadala že v 1. krogu!

24.06.2013
LONDON, VB - Kakšno presenečenje, pravzaprav velikanska senzacija letošnjega Wimbledona. Teniški grand slam v hramu tenisa se pravzaprav še ni dobro začel, pa je kovčke že spakiral nekdanji dvakratni prvak Rafa Nadal, ki je pred tremi tedni osvojil osmo lovoriko na Roland Garrosu! Federer ekspresno čez 1. krog.

Kakšna ironija. 27-letni španski teniški zvezdnik Rafael Nadal je na dan 10. obletnice prvega nastopa v karieri na turnirjih za grand slam  tudi prvič izpadel v 1. krogu. Nikdar se ni poslovil v uvodnem krogu, vse do danes, ko ga je s sveže zelenice vseangleškega kluba 'pokosil' šele 135. tenisač sveta, 29-letni Belgijec Steve Darcis, ki je v glavni del prikorakal preko kvalifikacij. Na igrišču številka 1 je Darcis slavil brez izgubljenega niza s 7-6(4), 7-6(8) in  6-4.

Komaj 17-letni Rafa Nadal je točno pred desetimi leti prvič zaigral na turnirjih za veliki slam, ko je v 1. krogu Wimbledona premagal Hrvata  Maria Ančiča. Jubilejno obletnico pa bo Španec poskušal kaj hitro pozabiti. Lani ga je  v 2. krogu senzacionalno šokiral Čeh Lukaš Rosol (tudi Čeh je danes že izpadel), tokrat najbolj prestižni turnir zapušča že po prvem dnevu. Darcis, ki je na Wimbledonu igral le v 2. krogu, enkrat samkrat leta 2009, ni popuščal in je postal junak dneva.

''Nihče ni pričakoval moje današnje zmage. V redu, Rafa danes ni igral najboljšega tenisa toda sem sem vedel, da je prvi dvoboj na travi vedno težek'', je takoj po zmagi povedal Belgijec.

Eden od trijoce glavnih favoritov je izpadel. Nadal je dvakratni zmagovalec prestižnega grand slama na sveti travi, še trikrat pa je bil v velikem finalu. Ja, ni bil kralj peska tako slab, kot je bil danes dober Steve Darcis, igralec, ki ima po pasom le dve turnirski zmagi in je najnižjerangirani, ki je Majorčana izločil na grand slamih.

Steve Darcis je prišel do največje zmage v svoji karieri. Z zmago nad 5. nosilcem Rafaelom Nadalom je  ekspresno tudi preprečil težko pričakovani četrtfinale Federer-Nadal, sam pa bo sedaj poskušal priti čim dlje in dokazati, da današnje slavje nad Špancem ni bila le muha enodnevnica

Steve Darcis je prišel do največje zmage v svoji karieri. Z zmago nad 5. nosilcem Rafaelom Nadalom je ekspresno tudi preprečil težko pričakovani četrtfinale Federer-Nadal, sam pa bo sedaj poskušal priti čim dlje in dokazati, da današnje slavje nad Špancem ni bila le muha enodnevnica

''To je šport zmagovalcev in ne poražencev. Nihče se ne spomni porazov, tudi sam se jih nočem. Srečen ali nesrečen, življenje gre dalje. Dva tedna nazaj sem zmagal na Roland Garrosu, sedaj sem 'padel' že v 1. krogu. Lahko rečem le, da bom še naprej trdo delal, želim si in upam, da bom tu še nastopal kar nekaj let'', je dejal Rafa, ki se je trudil s kar najboljšo pripravo na travnati slam, čeprav je vedel, da bo to zanj verjetno najtežji nastop na Wimbledonu in je tudi bil.

Po videnem sodeč, je bil odločujoč del proti koncu 2. niza. Po izgubljenem prvem nizu je Nadalu pri 5-5 uspelo priti do brejka in serviranja za izenačenje v nizih. Ni mu uspelo. Darcis je pripravil ribrejk, imel 3 vezane 'set' žogice v podaljšku, ki jih je Majorčan ubranil, vendar Belgijec ni popuščal. Pri 9-8 je izkoristil priložnost, dobil drugi del, v tretjem pa takoj še enkrat odvzel servis Nadalu. Prednost je ohranil vse do konca in si izboril dvoboj z Lukašem Kubotom.

Vse od leta 1997  se ni zgodilo, da bi prvak  Roland Garrosa  (Gustavo Kuerten) nato na Wimbledonu izgubil v 1. krogu.

Žemlja in Bedene hitro zaključila v dvojicah

Grega Žemlja in Aljaž Bedene sta v 1. krogu dvojic morala priznati premoč tajskima bratoma dvojčkoma, Sančaiju in Sončatu Rativatani, ki sta slavila s 6:3, 6:4, 5:7 in 7:6 (3).

Grega in Aljaž bosta  nastopila jutri tudi v posamični konkurenci, prav tako dvoboj uvodnega kroga čaka Blaža Kavčiča.

Federer zlahka čez vedno neugoden uvodni krog

31-letni Švicar Roger Federer je lov na 8. naslov začel z zmago nad Victorjem Hanescom. Sedemkratni prvak in branilec naslova je slavil s 6-3, 6-2, 6-0, letos pa praznuje 10. obletnico prvega triumfa na največjem teniškem turnirju na svetu.

Pred tednom dni je teniški čarovnik iz Basla osvojil naslov na ATP turnirju v Halleju, prvega v letošnji sezoni, na Wimbledonu pa ima  razmerje 67-7. Romuna je vselej premagal in izboljšal medsebojni rezultat na 6-0, zadnji niz pa je dobil po podeljeni kravati v ekspresnih 17 minutah. Sedaj ga čaka tekma z  Ukrajincem Sergejem Stahovskim.

Travnati kralj Roger Federer je suvereno začel napad na osmi wimbledonski naslov

Dobro formo je na travi potrdil tudi Hrvat Marin Čilič. Po 1 uri in 33 minutah je izločil Marcosa  Baghdatisa s 6-3, 6-4, 6-4. Medjugorec je zadel 16 asov in pripravil štiri odvzeme servisa.

2. nosilec  Andy Murray je začel  letošnji pohod  pred domačimi gledalci  z zmago nad Benjaminom Beckerjem po treh zaporednih  nizih (6-4, 6-3, 6-2). Škot je lani končal tekmovanje v finalu in ni uspel osrečiti Otočane, ki čakajo na zmagovalca že vse od leta 1936. Vtis je nekoliko popravil kasneje  na OP ZDA, kjer je  prekinil 76-letni post brez krone na grand slamih Britancev, a domača zmaga bi bila le nekaj več. Sloviti Fred Perry, ki ima spomenik tudi na Wimbledonu, bi tako le dobil naslednika.

Izmed nosilcev se poslavlja Janko Tipsarevič, ki  je  bil nemočen v dvoboju z rojakom Viktorjem Troickim, poslastica uvodnega kroga in derbi dneva pa je pripadel Lleytonu Hewittu. Avstralski teniški  veteran, nekdanji zmagovalec Wimbledona,  je  po treh nizih presenetil 11. nosilca Stanislasa  Wawrinko. Nekateri so zmago 'kenguruja' pospremili z mini senzacijo, toda  Hewitt se z njimi po  dvoboju nikakor ni strinjal.

Lleyton  Hewitt je zmago nad Stanislasom  Wawrinko tradicionalno pospremil z glasnim COMMON

Lleyton Hewitt je zmago nad Stanislasom Wawrinko tradicionalno pospremil z glasnim COMMON

Wimbledon
Datum: 24.06.2013 - 07.07.2013
Žreb: S-128 D-64
Podlaga: Trava
Nagradni sklad: £ TBD

Lleyton Hewitt (Australia) beat 11-Stanislas Wawrinka (Switzerland) 6-4 7-5 6-3
Lu Yen-Hsun (Taiwan) beat James Ward (Britain) 6-7(4) 6-4 7-6(11) 7-6(4)

6-Jo-Wilfried Tsonga (France) beat David Goffin (Belgium) 7-6(4) 6-4 6-3
Viktor Troicki (Serbia) beat 14-Janko Tipsarevic (Serbia) 6-3 6-4 7-6(5)
Adrian Mannarino (France) beat Pablo Andujar (Spain) 6-1 6-2 6-3
Andrey Kuznetsov (Russia) beat Albert Montanes (Spain) 6-3 6-4 3-6 6-3
Vasek Pospisil (Canada) beat Marc Gicquel (France) 6-3 6-2 7-6(3)
18-John Isner (U.S.) beat Evgeny Donskoy (Russia) 6-1 7-6(5) 7-6(3)
Guillaume Rufin (France) beat Marinko Matosevic (Australia) 6-1 4-6 6-4 6-3
20-Mikhail Youzhny (Russia) beat Robin Haase (Netherlands) 6-4 7-5 7-5
Julian Reister (Germany) beat Lukas Rosol (Czech Republic) 6-3 4-6 7-6(5) 6-7(4) 6-4
10-Marin Cilic (Croatia) beat Marcos Baghdatis (Cyprus) 6-3 6-4 6-4
Lukasz Kubot (Poland) beat Igor Andreev (Russia) 6-1 7-5 6-2
24-Jerzy Janowicz (Poland) beat Kyle Edmund (Britain) 6-2 6-2 6-4
3-Roger Federer (Switzerland) beat Victor Hanescu (Romania) 6-3 6-2 6-0
Jurgen Melzer (Austria) beat 30-Fabio Fognini (Italy) 6-7(5) 7-5 6-3 6-2
Stephane Robert (France) beat Alejandro Falla (Colombia) 6-3 7-6(5) 7-5
25-Benoit Paire (France) beat Adrian Ungur (Romania) 6-4 4-6 6-3 6-1
Sergiy Stakhovsky (Ukraine) beat Rogerio Dutra Silva (Brazil) 6-4 6-0 6-4