Španka Martinez-Sanchezova zmagovalka Bad Gasteina!

17.07.2011
BAD GASTEIN, AVSTRIJA - Španka Maria Jose Martinez Sanchez je osvojila četrti naslov v karieri na WTA turnirju v Bad Gasteinu.

28-letna igralka iz Yecije v Španiji je letošnja zmagovalka peščenega turnirja za dekleta, ki se je igral v avstrijskem smučarskem središču Bad Gastein za nagradni sklad 220,000 USD.

V velikem nedeljskem finalu je domačinki in povabljenki Patriciji Mayr-Achleitner preprečila prvenec, sama pa prišla do 4. turnirske zmage v karieri. Čeprav je Avstrijka včeraj v polfinalu kar s 6-0, 60 izločila Rusinjo Ksenjo Pervak, je sama danes v 1. nizu doživela podobno usodo, v bolj izenačenem drugem pa je 'padla' v končnici, skupno pa z rezultatom 6-0, 7-5.

Trenutno 54. tenisačica sveta Martinez Sanchezova, je igrala v petem finalu med posameznicami v karieri, v dvojicah pa ima kar 15. naslovov. V nedeljskem finalu je upravičila vlofo favoritinje in že v prvem nizu izkoristila nervoznost tekmice, ki je prišla le do 9 točk. Španka je odservirala 5 asov ter trikrat odvzela servis Mayr-Achleitnerjevi, v drugem pa še trikrat, le da je tudi sama oddala dva. Zmaga Španke je povsem zaslužena, za dvig lovorike v Badu pa bo vknjižila 280 točk in dobila ček v višini 37,000 USD.

Današnji finale Bad Gasteina je za nas v senci finala v Palermu, kjer bo izjemna Polona Hercog v tednu dni lovila že svojo drugo lovoriko. Zaključek turnirja na Siciliji je na sporedu ob 19.30 uri, Štajerka pa ima za tekmico Španko Anabel Medino-Garrigues, ki je teniški turnir v Palermu dobila že štirikrat.