Španka obrnila rezultat in izločila Juvanovo v Indian Wellsu

14.03.2022
INDIAN WELLS, ZDA - Kaja Juvan je svoj prvi nastop na prestižnem WTA turnirju v Indian Wellsu končala po 2. krogu.

Kaja Juvan je krstni nastop na mestersu v Indian Wellsu končala s tremi zmagami. Poraz je doživela v 2. krogu glavnega dela (začela je v kvalifikacijah), ko jo je po preobratu izločila Španka Sara Sorribes Tormo, 36. igralka sveta. rezultat je bil 3-6, 7-5, 6-3.

21-letna Ljubljančanka se je dobro predstavila na velikem parketu kalifornijskega turnirja in tudi v 2. krogu proti favorizirani 25-letni Španki imela svoje priložnosti. Trenutno 85. igralka s svetovne teniške lestvice je dobila uvodni niz, res igrala dobro in enkrat odvzela servis tekmici. Sorribes Tormova je nato zbrala niti igre, vseeno pa je komaj rešila niz proti koncu, ko ji je uspel drugi brejk v nizu, v tretjem pa si je olajšala delo z odličnim prvim udarcem, na katerega je izpustila le dve točki (17/19). Le ta jo je rešil, saj je bila na drugem servisu Španka katastrofalna, osvojila je le točko od sedmih možnih. Vse skupaj je bilo dovolj za zmago po 2 urah in 31 minutah s predpostavko, da bi se kaj lahko tekma obrnila tudi na stran Kaje. S Španko se je Juvanova pomerila prvič.

Vsekakor bo v ponedeljek Kaja prišla do najvišje uvrstitve v karieri, projekcijsko bo na 80. mestu WTA lestvice.