Stan 'The Man' v finalu Monte Carla počistil tudi s Federerjem!

20.04.2014
MONTE CARLO - Velikonočni švicarski finale ATP1000 turnirja v Monte Carlu je dobil izjemni Stanislas Wawrinka. Lozančan je v dvoboju za naslov v slabo voljo spravil Rogerja Federerja, saj je slednji ostal prekratek tudi v četrtem finalu Monte Carla.

Ko se igra tenis ni milosti. Dva velika prijatelja, rojaka, lastnika zlatega olimpijskega odličja v Pekingu in tenisača, ki sta letos na poti, da dvigneta solatno skledo v Davisovem pokalu, sta se pomerila v velikem finalu prvega peščenega Masters turnirja v Monte Carlu, zmagovalec pa je lahko postal le eden, to je Stanislas Wawrinka.

Stanislas Wawrinka in Roger Federer sta se v 15. medsebojnem obračunu sploh prvič pomerila v finalu, na kocki pa je bilo kar nekaj dosežkov, ki pa si jih bo lastil izjemni Wawrinka, ki je letos prvič osvojil Grand Slam turnir v Melbournu. No, 29-letni 'Stanimal' ali pa tudi 'Stan The Man' pa si od danes naprej lasti tudi lovoriko v kneževini. Sedaj je prvič v karieri osvojil tudi naslov na turnirjih serije Masters po zmagi s 4-6, 7-6(5) in 6-2 in ostaja prvi Švicar na ATP lestvici. Wawrinka ostaja tretji, Federer četrti.

Wawrinka in Federer letos lovita tudi solatno skledo za Švico v Davisovem pokalu

Federerju manjkajo le trije Mastersi in eden od teh ostaja Monte Carlo, kjer je bil v finalu četrtič. Trikrat mu je slavje preprečil peščeni kralj Rafa Nadal, danes pa prijatelj. Prvič po letu 2000, ko je Marc Rosset premagal Federerja, se je zgodilo, da sta bila v finalu ATP turnirjev dva švicarska tenisača.

Zanimivo, da je Wawrinka šele drugič premagal Federerja iz 15 dvobojev, obakrat pa je bil boljši prav v Monte Carlu, prvič leta 2009. Sezona iz sanj se zanj nadaljuje...

Stanislas je tretjič vihtel lopar v finalu Mastersov. Leta 2008 ga je v finalu Rima ugnal Novak Djokovič, lani pa v finalu Madrida Rafael Nadal. No, letos je druga pesem. Švicar igra na veliko višjem nivoju, zelo pa je popravil tudi mentalno pripravljenost, ki je prišla do izraza tudi danes. Nikakor ni popustil, čeprav je izgubil uvodni niz pred očmi znanih obrazov kot so nogometaši Paolo Maldini, Kaka,...modna ikona Hilfinger, monaški princ Albert,....

V drugem delu sta si na začetku oba izmenjala brejka, odločala je podaljšana igra, ki jo je Wawrinka odigral bolje in izsilil 3. niz, v katerem pa je povečal tempo in zlomil odpor tri leta starejšega rojaka. Federer  ni imel rešitve za igro sijajnega Wawrinke, lahko mu je le stisnil roko.

Roger Federer ni bil pretirano razočaran po porazu. Navsezadnje je izgubil s prijateljem Wawrinko

V Monte Carlu sta Švicarja prekinila dominanco Djokoviča in Nadala na turnirjih serije Masters, ki sta držala prav vse pokale iz devetih turnirjev v svojih rokah.

Monte-Carlo Rolex Masters
Kategorija: ATP World Tour Masters 1000
Datum: 13.04.2014 - 20.04.2014
Žreb: S-56 D-24
Nagradni sklad: € 2,884,675

3-Stanislas Wawrinka (Switzerland) beat 4-Roger Federer (Switzerland) 4-6 7-6(5) 6-2