Tomislavu Ternarju ni uspel dokončni preobrat!

16.06.2012
Slovenski teniški igralec Tomislav Ternar je bil blizu preobrata v Litiji, a mu na koncu ni uspelo!

LITIJA, SLOVENIJA - 21-letni Tomislav Ternar (901.) je v četrtfinalu 10.000$ vrednega ITF turnirja, ki se igra na peščeni podlagi v Litiji, izgubil proti 22-letnemu Italijanu Robertu Marcori (707.)!

Po 1. nizu je kazalo na gladko zmago Italijana, ki je povedel s 6:1, a je Tomislavu uspelo preobrniti potek. 2. niz je dobil s 7:5 in v 3. povedel s 4:3. Lovljenje nasprotnika mu je pobralo preveč moči in na koncu je obstal na 4 in izgubil z rezultatom 1:6, 7:5, 4:6 v nizih. Fanta sta se borila 3 ure!

V polfinalu igre dvojic sta imela priložnost za zmago Nik Razboršek in Blaž Bizjak. Podobno kot Ternar sta tudi naša levičarja naredila preobrat. V šampijonski podaljšani igri sta ubranila 2 zaključni žogici nasprotnika, nato imela sama priložnost za zmago pri vodstvu 12:11, a na koncu klonila!

Polfinale:
Steven MONEKE (GER) / Marc SIEBER (GER) [4] Blaz BIZJAK (SLO) / Nik RAZBORSEK (SLO) 6-3 6-7(2) [14-12]

PADOVA, ITALIJA - Na 25.000$ vrednem ITF turnirji v Padovi, ki se igra na trdi podlagi, je nastopala tudi naša 21-letna Dalila Jakupovič (346.), ki pa se je od nadaljnjega tekmovanja poslovila že v 1. krogu. Z rezultatom 6:0, 6:2 jo je odpravila 17-letna Ons Jabeur (336.)!

foto : images.goole

pripravil : Marjan B.