Ukrajinska najstnica Dajana Jastremska kar takoj do naslova v Hong Kongu!

14.10.2018
18-letna ukrajinska teniška igralka je že prišla do prvenca na WTA turneji!

HONG KONG, KITAJSKA - 18-letna Ukrajinka Dajana Jastremska (102. na ATP) je po Srbkinji Olgi Danilovič postala druga najstnica letos, ki se veseli prvega naslova v karieri. V finalu WTA International turnirja v Hong Kongu je z močnimi zmagovitimi udarci odpravila 26-letno Kitajko Kjang Vang (24. na WTA) s 6-2, 6-1 v nizih!

Uvodni niz je bil izenačen do rezultata 2-2, nato je na igrišču prevladovala Dajana, ki je s 4 zaporednimi igrami dobila niz. Najstnica se ni ustrašila priložnosti in ambienta ter je igrala kot v transu. Dobila je še naslednje štiri igre v 2. nizu ter v 5. igri malo klecnila na svoj servis. Takoj je naredila ribrejk in servirala za zmago. Tu se je zavedla pred kakšnim dosežkom je in se ji je malo zatresla roka. Zapravila je 3 "match" žogice, a četrto je realizirala in se veselila prvega WTA naslova v karieri. Vse skupaj je trajalo 65 minut!

Kitajka, ki je "eksplodirala" na letošnji azijski turneji, je ostala pri dveh naslovih in še vedno drži dobro formo. Jutri bo prišla do 23. mesta na WTA lestvici (osebni rekord), Ukrajinka pa se bo močno zasidrala med TOP100 (66. na WTA, najvišje v karieri).