V finalu Charlestona Vera Zvonareva proti Samanthi Stosur!

18.04.2010

CHARLESTON, ZDA - V finalu WTA turnirja v Charlestonu se bosta pomerili Rusinja Vera Zvonareva in Avstralka Samantha Stosur. Vera bo lovila svojo 11., Samantha pa šele 2. lovoriko na turnirjih WTA!

25 letna Vera Zvonareva ni imela težkega dela, saj je morala 19 letna Danka Caroline Wozniacki zaradi poškodbev 1. nizu, pri rezultatu 5:2 za Vero, dvoboj predati. Dvoboj je bil do takrat dokaj zanimiv, Carolina pa si je pri lovljenju skrajšane žogice zvila gleženj.

V drugem polfinalnem obračunu pa je Avstralka Samantha Stosur zlomila odpor Slovakinje Daniele Hantuchove v 2 nizih s 6:3,7:6(2). Dvoboj je trajal skoraj 2 uri kar kaže na izenačenost tekmic. V 1. nizu je Samantha 1 x izgubila svoj servis, Daniela pa 2 x. V 2. nizu pa sta obe izgubili svoj servis po 3 x in končna odločitev je padla v podaljšani igri.

Razmerje zmag in porazov med finaliskami je 4:2 v korist Avstralke, pri tem pa je Samantha dobila zadnje 4 obračune proti Veri!