V finalu mladinskega Roland Garossa zmagala Velotti in Svitolina!

06.06.2010

ROLAND GARROS - Odprto prvenstvo Francije je dobilo nove junake in junakinje. V moški posamični konkurenci je do 5. naslova prišel peščeni kralj Rafael Nadal in dokazal, da na pesku nima konkurence, med dekleti pa je za pravo evforijo v naši sosedni državi Italiji poskrbela Francesca Schiavone.

Nekako v senci članske konkurence, pa smo dobili nove zmagovalce in bodoče teniške zvezdnike in zvezdnice tudi v mladinski konkurenci. Pri mladincih sta se v finale uvrstila dva, ki imata zelo italijanski priimek, a ne nastopata za Italijo. V velikem finalu je slavo pobral Agustin Velotti (18) iz Argentine, ki je premagal Američana Andreo Collarinija (18) s 6-4 in 7-5.

Agustin Velotti je na mladinskem Roland Garrosu nasledil Šveda Daniela Berta, ki je slavil lani

Collarini je poskušal kot prvi Američan po Johnu McEnroju (1977) osvojiti mladinski Roland Garros, a mu ni uspelo. Collarini je bil rojen v New Yorku, odraščal pa je v Argentini, preden se je preselil na Florido in zaigral kot ameriški državljan, zmagovalec Velotti pa se na mladinski lestvici nahaja na 37. mestu, njegov vzornik pa je rojak David Nalbandian.

Med dekleti je zmagala Ukrajinka Elina Svitolina (15), ki je pred četrtfinalom ustavila 4. mladinko sveta in 4. nosilko Nastjo Kolar. Svitolina, 25. mladinka sveta, je v finalu ugnala Tunizijko Onso Jabeur s 6-2 in 7-5. Elina Svitolina je prva Ukrajinka, ki ji je uspelo slaviti na mladinskem Roland Garrosu, Agustin Velotti pa je prvi Argentinec po Guillermu Coriji, ki je mladinsko OP Francije osvojil leta 1999.