V Tokiu sanjska polfinala, v Pekingu hrvaški!

07.10.2011
V Tokiu in Pekingu smo dobili polfinaliste. Na Japonskem so se med štiri uvrstili vsi štirje prvi nosilci, na Kitajskem pa imajo Hrvati najmanj finalista, saj bosta Ivan Ljubičić in Marin Čilić v polfinalu obračuna med seboj.

TOKIO, JAPONSKA - Na ATP 500 teniškem turnirju z nagradnim skladom 1,1 milijona USD, so se v polfinale uvrstili prvi štirje favoriti.

Ja, japonska prestolnica bo imela čast v polfinalu gostiti t.i. 'sanjska' derbija. 2. igralec sveta, 1. nosilec in branilec naslova Rafael Nadal se bo udaril z Mardyem Fishom, ki kotira kot 4. nosilec, v drugem polifnalu pa bosta prekrižala lopar drugopostavljeni Andy Murray in tretjepostavljeni David Ferrer.

Nadal, ki je lani v finalu Rakuten Japan Open Tennis Championshipsa ugnal Gaela Monfilsa, je po dveh urah v četrtfinalu izločil Santiaga Giralda in s tem v medsebojnih dvobojih s 53. tenisačem sveta povedel 4-0. ''Bil je težek dvoboj. Santiago je igral zelo dobro in agresivno. Prišel sem sicer do pozitivnega rezultata po dveh nizih, kar je dobro. Nisem še izgubil niza ta teden, prav tako pa se fizično počutim odlično. Konec sezone je zelo pomemben zame. Vedno poskkušam igrati še bolje in za to se trudim vsak dan'', je povedal Rafa.

Rafael Nadal je prišel do 64. zmage v sezoni, prav toliko pa jih ima v letu 2011 tudi Novak Djoković

Sedaj ga čaka tekma z 29-letnim Mardyem Fishom, ki se spogleduje z nastopom na zaključnem mastersu, ki bo konec novembra v Londonu. ''Mardy je letos v odlični formi. Z njim sem izgubil v Cincinnatiju, zato se že veselim povratnega obračuna, v katerem bom moral igrati bolj  napadalno kot danes'', je še dejal nadal pred tekmo z Američanom, ki se je v Tokiu pojavil prvič po letu 2002. Danes je v četrtfinalu proti Bernardu Tomiću prišel do zmage po 2 urah in 11 minutah.

Andy Murray je zabeležil 19. zmago od 20. dvobojev potem, ko je moral kar dobro 'delati', da je s 6-4, 7-5 izločil Davida Nalbandiana, Argentinca, ki se je spet vrnil po poškodbah. V polfinalu bo njegov nasprotnik David Ferrer, katerega je na trdi podlagi vedno premagal (3-0). Španec je bil danes boljši od češkega 'žigola' Radeka Stepaneka, prav tako kot Fish, pa je v dobri poziciji, da se kvalificira na zaključni turnir sezone. Trenutno je peti.

Rakuten Japan Open Tennis Championships
Kategorija: ATP World Tour 500
Datum: 03.10.2011-09.10.2011
Nagradni sklad: $ 1,100,000

07.10.2011 QF (3) D Ferrer defeats (7) R Stepanek 62 76(3)
07.10.2011 QF (4) M Fish defeats B Tomic 67(5) 64 61
07.10.2011 QF (1) R Nadal defeats S Giraldo 76(6) 63
07.10.2011 QF (2) A Murray defeats D Nalbandian 64 75

Ivan Ljubičić in Marin Čilić bosta med seboj odločila o finalistu Pekinga. V dvojicah sta združila moči in danes igrata v polfinalu. Na poti do tja sta izločila tudi slovito navezo Bhupathi/Paes

PEKING, KITAJSKA - V Pekingu nam je najbližje vest, da bomo v polfinalu videli obračun naših sosedov. Hrvati bodo definitivno imeli finalista na 2,1 milijona vrednem turnirju v olimpijskem mestu, ki se igra na trdi podlagi in spada v serijo ATP 500.

Potem, ko je Ivan Ljubičić s 7-6(4), 6-7(4), 6-2 v četrtfinalu obvladal Mihaila Južnija, je bil Marin Čilić s 7-6(4), 4-6, 6-1 boljši od Južnoafričana Kevina Andersona, trenutno 31. tenisača sveta. Medjugorec je dobil prvi niz, v drugem pa zapravil prednost brejka, prav tako kot v 2. krogu proti Fogniniju, a je v 3. nizu stvari postavil na svoje mesto, zelo podobno zmago pa je dosegel tudi Banjalučan Ljubičić proti Rusu le, da je slednji v drugem nizu že pri 5-4 zapravil servis za izenačnje v nizih, ki je prišlo nato po podaljšani igri.

Čilića in Ljubičića čaka tretji medsebojni dvoboj, oba predhodna pa je dobil starejši Ljubičić, zadnjega letos v Wimbleonu s 3-1. Zmagovalec bo v finalu igral z boljšim iz drugega polfinala, kjer bosta moči pomerila 1. nosilec Jo-Wilfried Tsonga in 3. nosilec Tomas Berdych. Čeh je v četrtfinalu dobesedno pohodil svojega nasprotnika Ferenanda Verdasca, saj mu je prepustil eno samcato igro (6-1, 6-0), Francoz pa je bil po dveh zaporednih nizih (6-3, 6-4) boljši od španskega veterana in nekdanjega 1. igralca sveta ter zmagovalca Roland Garrosa 2003 Juana Carlosa Ferrera.