Veliki Švicar Roger Federer "pokoril" Šanghaj!

12.10.2014
Švicarski teniški maestro Roger Federer je znova pokazal svojo veličino in osvojil ATP1000 turnirv Šanghaju!

ŠANGHAJ, KITAJSKA - 33-letni Roger Federer (3. na ATP)  igra na visokem nivoju in kadar je tako, nasprotniki nimajo veliko možnosti za zmago. V finalu ATP1000 turnirja v Šanghaju mu je nasproti stal neugodni 29-letni Francoz Giles Simon (29.). Slednji je odigral življenjski tenis, a na koncu je klonil s 7:6(6), 7:6(2)  vnizih!

Trdoživi Francoz je že takoj v 1. igri 1. niza odvzel servis Švicarju in prednost uspešno držal do rezultata 5.4 na svoj servis. A Roger ne bi bil Roger, če se ne bi znal rešiti iz težkih situacij in tudi tokrat je bilo tako. Z brejkom je izsilil podaljšano igro in jo na koncu tudi dobil kljub temu, da je imel Giles žogico za niz pri vodstvu s 6.5. Simon je bil po koncu 1. niza deležen krajšega zdravniškega tretmaja.

V 2. nizu je bil Federer bolj suveren na svoj servis in je ves čas ogrožal Simona. V 11. igri je povedel z 0:30 in potem sam naredil 4 nevsiljene napake in Giles je ohranil svoj servis, čeprav je pri eni neugodno padel. Rogerja so neizkoriščene priložnosti za trenutek vrgle iz tira in Francoz je imel v 12 igri 2 priložnosti za brejk in zmago v nizu. Švicar se je zbral osvojil 4 točke zapored in niz se je ponovno odločal v podaljšani igri. Roger je kar "letel" iz točke v točko po igrišču in Simonu prepustil le 2 točki. Že dolgo nismo iz njegovih ust slišali tako glasnega krika zmagoslavja ob koncu dvoboja. Zaradi močnega vetra se je finale igral pod zaprto streho, trajal je 1 uro in 53 minut!

Gilles Simon je tudi v drugem finalu Mastersov ostal brez zmage. Tokrat je bil zanj v Šanhgaju usoden Roger Federer

Roger Federer je osvojil 23. ATP1000 turnir v karieri, drugega letos (Cincinnati) in 4. ATP turnir v tej sezoni ter 81. v karieri. Največ ATP1000 turnirjev v zgodovini je osvojil Španec Rafael Nadal (27), Švicar pa je dobil največ dvobojev (309/89). V medsebojnih dvobojih s Simonom je povedel s 5:2, jutri pa bo prišel na 2. mesto ATP lestvice!

Za Gilesa Simona je bil to 2. ATP1000 finale, prvega je izgubil pred 6 leti proti Britancu Andyju Murrayju v Madridu. Jutri bo prišel med TOP20 na ATP lestvici. Ostal je pri 11. ATP naslovih!