Vroča Pennetta ustavila Polono Hercog!

28.05.2010

ROLAND GARROS - 28-letna Italijanka Flavia Pennetta je bila v 3. krogu teniškega turnirja za Grand Slam v Parizu boljša od najboljše slovenske tenisačice Polone Hercog.

14. nosilka Roland Garrosa je z odlično igro iz osnovne črte diktirala tempo ter zmagala s 6-3, 6-0, v 4. krogu pa se bo pomerila s Caroline Wozniacki, ki je izločila Romunko Alexando Dulgheru. 19-letna Polona se tako s turnirja poslavlja z največjim dosežkom v karieri na turnirjih za Grand Slam, saj še nikoli ni igrala v 3. krogu, v prvih dveh obračunih pa je dokazala, da se bliskovito bliža najboljšim teniškim igralkam sveta. Poloni vse pohvale za prikazane igre, kljub današnjemu porazu.

Flavia Pennetta je danes odigrala izjemno 'partijo' in Poloni ni pustila dihati

Po izmenjavi brejkov v prvih dveh igrah sta tekmici dobivali svoje začetne udarce brez težave, v 8. igri pa je Italijanka prišla do brejk priložnosti, ki jo je takoj izkoristila. Polona je sicer poskušala napasti na Pennettin servis, a ji žal ni uspelo, saj je izkušena Italijanka kaznovala vse krajše žoge Slovenke z 'winner' udarci. Sicer dokaj izenačen prvi niz je na koncu dobila igralka iz Brnidisija, ki je izkoristila obe žogi za brejk, Polona pa le eno od petih.

Že v 1. igri drugega niza je najstnica iz Kamnice pri Mariboru Italijanki spet ponudila dve priložnosti za odvzem servisa, ki jih je sicer ubranila, po dvojni napaki pa Flavia ni več izpustila darila ter je takoj prešla v vodstvo.  Po še eni izgubljeni servis igri in zaostanku 0-3 je Hercogova sicer poskušala z menjavo stila igre (visoke spin žoge), za vrnitev v igro in zmanjšanje rezultata pa je zgrešila dobljeno točko. V tistem trenutku je bil obračun nekako že odločen, saj je velika prednost Italijanko le še bolj motivirala in je Slovenki zavezala kravato. Pred tem je Polona ubranila štiri zaključne žoge, vendar ji Pennetta častne igre ni prepustila.

Statistika dvoboja Flavia Pennetta - Polona Hercog, 3. krog, Roland Garros

Treba je poudariti, da je drugi niz časovno trajal le dve minuti manj kot prvi in rezultat na semaforju nikakor ni odraz realnega stanja na igrišču, si je pa Italijanka zmago več kot zaslužila.

Štajerka je z igranjem v 3. krogu peščenega Grand Slama prišla do 160 točk na teniški lestvici WTA in čeka v vrednosti 42,000 evrov.