Wimbledon: Adijo Serena, Venus in Caroline!

27.06.2011
WIMBLEDON - Na teniškem turnirju za veliki slam v Wimbledonu, so se v 4. krogu poslovile kar tri favoritinje za naslov. Pogreb le teh je začela Serena, sledila ji je Caroline Wozniacki, kmalu za njo pa še Venus.

Travnati turnir v All England Clubu je bil danes 'začaran' za tri favoritke. Čeprav sestri Williams na turnirjih nista igrali leto dni (Serena) in pol leta (Venus), sta v zadnjih 11-ih letih osvojil kar 9 naslovov na sveti travi, zato jih ne smemo nikoli odpisati, a očitno je bil premor za obe tokrat res predolg.

Branilka naslova Serena Williams, ki je po poškodbi stopala (urezala se je v restavraciji) in veliko težavah z zdravjem le stopila na igrišče pred Wimbledonom, ko je nastopila v Eastbournu, je v osmini finala morala priznati premoč Francozinji Marion Bartoli.

Dva dni potem, ko je Bartolijeva dobila že drugi zaporedni maratonski dvoboj, je dejala: ''Ne glede na to kakšen bo rezultat, sem ponosna nase''. No, danes je lahko še bolj. V 4. krogu je ustavila dvakratno zaporedno branilko naslova Sereno Williams in ji z rezultatom 6-3, 7-6 prekinila niz 17. zaporednih zmag v A.E.L.T.C.-ju. Ja, malokdo bi stavil na zmago Francozinje, pa čeprav je že igrala v finalu Wimbledona, Serena pa je kot štirikratna zmagovalka celo leto brez nastopov.

9. nosilka Bartolijeva je dominirala na svojih servisnih igrah. Na 61% prvi začetni udarec je vknjižila kar 85% točk, prvi niz pa je dobila s 6-3. Jasno je bilo, da se Serena ne bo predala. Ko je Marion v drugem nizu z brejkom povedla 6-5, je bila tekma na vrhuncu. Serena je ubranila tri zaključne žoge in prvič v dvoboju prišla do odvzema servisa, tekmo pa izvlekla v tajbrejk, kjer je pri 5-6 ubranila še 4. zaključno žogo za zmago. Peto je Francozinja le vknjižila in se 'prešerno' veselila preboja v četrtfinale, saj se je dobro zavedala, da bi bil tretji niz še težji.

''To je definitivno moja največja zmaga v karieri. Premagati Sereno je kot bi se mi uresničile sanje. Čeprav ni igrala skoraj leto dni, je ena največjih šampionk v odprti dobi tenisa'', je takoj po zmagi povedala Bartolijeva za BBC.

Serena Williams ostaja pri 4. naslovih wimbledonskega turnirja

To je bil prvi poraz za Sereno v 4. krogih Wimbledona, kjer je imela do danes rezultat 9-0, no, porazu pa danes ni ubežala tudi njena starejša sestra Venus, ki je drugo leto zapored ostala praznih rok proti Tsvetani Pironkovi. Bolgarka se na sveti travi počuti kot doma. Od lanskega Wimbledona pa do letošnjega na WTA turneji sploh ni zabeležila dveh zmag zapored, sedaj pa je zopet v četrtfinalu. Venus je imela v današnjem obračunu veliko večji odstotek zadetih prvih servisov, a kaj ko je veliko grešila in kot po tekočem traku izgubljala vse pomembne točke. Pri mreži je bila kar 22-krat in bila 50% uspešna, Bolgarka pa le dvakrat (2/2). Dvoboj je trajal 1 uro in 14 minut.

Za novo razočaranje pa je poskrbela 1. igralka sveta Caroline Wozniacki. Joj, Caroline bi lahko dejali. 20-letna Danka tako še enkrat več ostaja brez zmage na turnirjih velike četverice in se bo še naprej soočala z očitki, da si ne zasluži vodilnega položaja. Prav neverjetno je že, kako Wozniackijeva dominira na WTA turneji in zmaguje v serijah, ko pa pride na grand slam, se njena pot konča predčasno. Za letošnji Wimbledon sploh ni imela pripravljalnega turnirja, kar je za ene bistvenega pomena. Skandinavka je raje igrala na domačem WTA turnirju v Kopenhagnu (jasno da je zmagala), ki se je igral v dvorani na trdi podlagi, kot pa kje drugje na travi. In katera jo je ugnala. Ena najmanjših igralk Dominika Cibulkova, ki je v 2. krogu zlahka izločila tudi Polono Hercog. Ko je Wozniackijeva dobila prvi niz se je zdelo, da ne bo imela težav s prebojem, vse pa se je končalo v drugem. Tam je izgubila podaljšano igro, v tretjem pa ji je spodrsnilo v samem zaključku, ko je Slovakinji uspel odločilni brejk in super zmaga za vstop med 8 najboljših.

Caroline Wozniacki je odservirala za letos na Wimbledonu

Poleg lanskoletne polfinalsitke Tsvetane Pironkove, v igri ostaja tudi druga. Čehinja Petra Kvitova je imela danes najlažje delo. Svojo nasprotnico Yanino Wickmayer je deklasirala s 6-0, 6-2, za vstop v drugi zaporedni polfinale pa se bo udarila prav s Pironkovo.

Marija Šarapova dobro ve, kaj je treba narediti za wimbledonski naslov

Med osem najboljših je prišla tudi Avstrijka Tamira Paszek, ki je po treh nizih v dvoboju nepostavljenih in najmlajših preostalih igralk (obe sta stari 20 let)  ugnala Ksenijo Pervak in pa Belorusinja Viktorija Azarenka, ki je bila s 6-2, 6-2 boljša od Nadje Petrove. Rusko čast bo tako reševala Marija Šarapova, edina, ki je med četrtfinalistkami že okusila slast zmage na najprestižnejšem turnirju sveta (2004). Sibirska lepotica je danes po dveh nizih odpisala Kitajko Šuai Peng, letos pa še ni izgubila niza. Uvrstitev v četrtfinale je njen najboljši rezultat na Wimbyu po letu 2006, po izpadu Wozniackijeve, pa se bo tako pomerila s Cibulkovo.

Zadnja, ki je še nismo omenili in tvori najboljšo osmerico, je Nemka Sabine Lisicki. Na letošnjem Wimbledonu igra kot povabljena igralka, danes pa je bila boljša od Čehinje Petre Četkovske, ki je v soboto izločila Ano Ivanović.