Zagreb: Hrvat s posebnim povabilom ni imel možnosti v dvoboju z Blažem Rolo

11.05.2021
ZAGREB, HRVAŠKA - Blaž Rola je v 1. krogu challengerja v Zagrebu oddal eno igro.

30-letni Blaž Rola (156. na ATP) se je v 1. krogu peščenega challenger turnirja v hrvaškem glavnem mestu srečal s povabljenim domačinom Antunom Vidakom in ga zlahka izločil. Oddal je le eno igro, v samo 52 minutah je bilo 6-0, 6-1.

27-letni Vidak, ki komaj vidi na ATP lestvico, saj je na 1,867. mestu, je v 1. nizu dobil t.i. kravato, v drugem pa se je le vpisal na semafor. Rola je vpisal pet brejkov, imel je devet priložnosti, tekmec iz Dubrovnika je imel to statistiko prazno. 50:20 je bilo razmerje v točkah kar nazorno priča o stanju na igrišču, na prvem servisu je Ptujčan izpustil dve točki, na drugem pa pet. Med seboj sta se pomerila prvič.

Kdo bo nasprotnik Blaža v 2. krogu bosta med seboj odločila 5. nosilec Pedro Sousa iz Portugalske in Perujec Juan Pablo Varillas