Žemlja izgubil finale Futuresa v Kishu

22.02.2015
KISH, IRAN - Povratnik na teniška igrišča Grega Žemlja je klonil v finalu ATP Futuresa v Kishu.

Slovenski teniški as Grega Žemlja je žal izgubil finale 15,000 USD vrednega turnirja na iranskem otoku Kish, vendar razveseljuje dejstvo, da se je uspešno vrnil v tekmovalni ritem po bolezni.

28-letni Kranjčan je močno padel na lestvici. Lani je namreč igral le nekaj turnirjev, ki so bili zaradi bolezni neuspešni, vračati pa se mora od začetka. Kot 879. igralec sveta je pokazal, da je iz pravega testa. Ta teden je že prišel do velikega finala, kjer je bil od njega boljši 3. nosilec in 267. igralec sveta Jules Marie s 6-1, 6-4.

Vračanje na terene je povezano s potrpežljivostjo in Žemlja to dobro ve. Če je prejšnji turnir serije Futures končal ekspresno, je ta teden že nakazal, da niti slučajno ni pozabil igrati tenisa. V finalu Kisha se je srečal s 23-letnim Francozom, ki je bil ta teden nepremagljiv, naslov je osvojil brez izgubljenega niza.

Marie je bil v boju za lovoriko boljši tekmec. Vpisal je štiri brejke iz devetih priložnosti, Grega pa je imel na loparju tri žogice za brejk, ki so ostale neizkoriščene. Uvodni niz je bil hitro rešen s strani Francoza, v drugem pa je brejk v 5. igri ohranil do konca. Število osvojenih točk je bilo 68:47.

Žemlja ostaja v Kishu, kjer bo naslednji teden v 1. krogu igral s kvalifikantom, že v drugem pa lahko lopar prekriža s prijateljem Mikeom Urbanijo. Tudi Lukovčan začenja turnir z nastopom proti kvalifikantu. Grega Žemlja je za finale dobil 15 točk.