Žemlja končal v polfinalu Busana

07.05.2016
BUSAN, JUŽNA KOREJA - Najboljši slovenski teniški igralec Grega Žemlja je ATP Challenger v Busanu končal v polfinalu.

Grega Žemlja (159. na ATP) je izgubil polfinalni dvoboj na 100,000 USD vrednem Challengerju v Koreji, ki se igra na trdi podlagi.

Od 29-letnega Kranjčana je bil s 6-4, 7-5 boljši dve leti starejši Rus Konstantin Kravčuk, ki je tako znižal medsebojni izid na 1-2, Gregi pa vzel finale.

Moskovčan, 126. igralec sveta, je slavil po 1 uri in 32 minutah, v prvem nizu mu je bil dovolj en brejk, v drugem pa dva, zadnjega je vpisal povsem ob koncu. Dvoboj je bil zelo izenačen, bolj kot je videti na semaforju, saj sta v drugem delu oba osvojila enako število točk, odločilna pa je bila slabša igra Grege na drugi začetni udarec. Tu je osvojil le 11 točk od 29, v brejk priložnostih pa je imel statistiko 1/5.

Polfinale Busana je Gregi prineslo 40 točk in 5,021 ameriških zelencev. V ponedeljek bo na ATP lestvici pridobil kakšno mesto.