Žemlja za uvod prepričljivo izločil 1. nosilca na Challengerju v Las Vegasu

18.10.2016
LAS VEGAS, ZDA - Grega Žemlja je fantastično začel ATP Challenger teniški turnir v Las Vegasu.

Najboljši slovenski teniški igralec Grega Žemlja je v 1. krogu 50,000 USD vrednega ATP Challengerja v Las Vegasu raztrgal 1. nosilca, 36-letnega Victorja Estrello-Burgosa, 94. igralca sveta. Dominikanca je domov poslal po vsega 50 minutah z rezultatom 6-3, 6-1.

Niti v enem trenutku ni bilo dvoma o zmagi 30-letnega Žemlje v dvoboju s prvim favoritom Las Vegasa., ki po juliju ne najde več forme. Na trdi podlagi turnirja v Nevadi je začel silovito in tako tudi končal. Hitro je vzel servis tekmecu iz Dominikanske republike, tudi že zmagovalcu ATP turnirja, prednost pa z izjemnim lastnim začetnim udarcem držal zlahka v svojih rokah. Le štiri točke je dobil nasprotnik v 1. nizu na servisnih igrah Kranjčana, ki je nadaljeval v enakem tempu. V 3. igri 2. niza je spet prišel do brejka, Estrella-Burgos, ki je bil lani že na 43. mestu ATP lestvice pa je imel tri vezane brejk žoge za vrnitev v niz v naslednji igri. Grega mu je vse izničil, nato pa ekspresno dokončal tekmo s še dvema brejkoma. Ves skupaj je trajalo le 50 minut. Žemlja, 157. igralec sveta, je zadel tudi 12 asov, imel 91% učinkovitos na 1. servisu, razmerje točk pa je bilo 57:33.

Grega je dobil tudi drugi medsebojni dvoboj z Dominikancem. Prvič je gladko slavil leta 2009 v kvalifikacijah Wimbledona.

V 2. krogu bo njegov nasprotnik kvalifikant Salvatore Caruso iz Italije. 23-letni tenisač iz Avole je 314. igralec sveta, med seboj pa bosta igrala prvič.

Las Vegas Tennis Open
Kraj: Las Vegas (ZDA)
Datum: 15.10.2016 - 23.10.2016
Nagradni sklad: $50,000

Grega Zemlja (Slovenia) beat 1-Victor Estrella Burgos (Dominican Republic) 6-3 6-1