Žemlji ni uspelo poskrbeti za sanjski finale!

11.09.2010

REKA, HRVAŠKA - Najboljšemu slovenskemu teniškemu igralcu Gregi Žemlji žal ni uspelo poskrbeti, da bi prvič v zgodovini videli slovenski, sanjski finale na turnirjih serije Challenger.

23-letni Žemlja je v polfinalu izgubil proti 1. nosilcu Rubenu Ramirezu-Hidalgu s 6-2, 6-2, kljub temu pa je lahko s predstavami na 30,000 evrov vrednem peščenem turnirju na Reki zadovoljen.

119. igralec sveta in 4. nosilec Rijeka Opna je v prvih treh obračunih odigral res izjemno, saj je nasprotnikom vsega skupaj prepustil le 13 iger, izgubil pa ni niti niza. No, v polfinalu je bil 32-letni španski peščeni specialist, 92. igralec na teniški lestvici ATP, le premočan in je potrdil, da je v super formi. Letos je Španec, doma iz Alicanteja, osvojil že tri turnirje serije Challenger, poleg tega pa je bil še enkrat v finalu. S tem se je Ramirez-Hidalgo tudi maščeval Žirovničanu za lanskoletni poraz na tem turnirju, ko je izgubil v 1. krogu.

Grega Žemlja bo naslednji teden eden glavnih adutov naše reprezentance, ko se bo v Litvi borila za vstop v 1. evroafriško skupino Davisovega pokala

Grega je za igranje v polfinalu dobil 29 točk in izboljšal uvrstitev iz lanskega leta na Rijeka Opnu, v žep pa bo pospravil tudi ček v vrednosti 1,500 evrov.

Grega Žemlja je pred kratkim zamenjal tudi trenerja. Namesto Žiga Janškovca Grega sedaj sodeluje z nekdanjim trenerjem Blaža Kavčiča, s katerim sta prebila mejo Top 100, Davidom Lenarjem

Morda nas sanjski finale čaka na OP ZDA, če bo v polfinalu uspelo zmagati Rogerju Federerju in Rafaelu Nadalu, še prej pa bomo nestrpno spremljali jutrišnji finalni obračun na TK Kvarner na Reki. Ob 11. uri se bosta na osrednjem igrišču za naslov pomerila Blaž Kavčič in seveda krvnik Žemlje Ruben Ramirez-Hidalgo. Bo Ljubljančanu po današnjem maratosnkem polfinalu juri uspelo maščevati Gregov poraz in uspelo priti do 4. lovorike v karieri? Vsi skupaj ste vabljeni na Reko, da pridete navijat za Blaža. Vstopnine ni, prav tako pa po naših podatkih letos ne bo neposrednega prenosa (lani je finale prenašala hrvaška televizija).

Španec Ruben Ramirez-Hidalgo je zadnja ovira za Kavčiča.

Kavčič in Ramirez-Hidalgo sta se do sedaj pomerila dvakrat, rezultat pa je izenačen (1-1). Leta 2008 na Challngerju v Bukarešti (1. krog) je bil po dveh nizih boljši Španec, lani na turnirju v Alessandriji (polfinale), na katerega ima Blaž izjemno lepe spomine, pa Kavčič s 6-0, 7-5.