Zidanškova klonila v zadnjem krogu kvalifikacij Vuhana

21.09.2019
VUHAN, KITAJSKA - Druga najboljša slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je izgubila odločilni krog kvalifikacij na zelo močnem WTA Premier turnirju v Vuhanu.

21-letna Tamara Zidanšek, 67. na WTA lestvici, je klonila na zadnji stopnički pred glavnim delom izjemno močnega WTA turnirja v Vuhanu,ki ima nagradni sklad 2,8 milijona USD.

Zidanškova je najprej v 1. krogu po treh nizih z 1-6, 6-4, 6-2 premagala talentirano, komaj 17-letno Američanko Whitney Osuigwe, ki je na 115. mestu WTA lestvice. Za zmago po 1 uri in 44 minutah je potrebovala preobrat in uspelo ji je.

V 2. krogu kvalifikacij, hkrati odločilnem za glavni del, pa se je merila s še eno Američanko, tokrat naturalizirano Bernardo Pero. Tesen dvoboj s 24-letno Zadarčanko, ki je 71. igralka sveta, je na koncu pripadel slednji po 1 uri in 41 minutah. V dvoboju, v katerem smo videli 10 brejkov, je bila Američanka na koncu obeh nizov boljša in dobila oba še pred morebitnim tajbrejkom.

Zidanškovi ostaja možnost, da se v glavni del morda uvrsti kto srečna poraženka kvalifikacij, v kolikor bi katere odpovedale nastop, a na tako močnih turnirjih z bogatim denarnim skladom ni veliko možnosti. Bo pa neposredno v glavnem delu igrala prva dama slovenskega tenisa Polona Hercog.

Konjičanka je za nastop v Vuhanu dobila 20 točk in 4,360 USD.