Zidanškova v polfinalu Bola, Jakupovičeva najmanj v četrtfinalu na Japonskem

07.05.2015
Slovenska teniška najstnica Tamara Zidanšek je najmanj v polfinalu ITF turnirja na Bolu, na močnem ITF turnirju na travi, ki se igra na Japonskem, pa je Dalila Jakupovič v četrtfinalu. Nastja Kolar je v Tuniziji klonila proti 1. nosilki.

BOL, HRVAŠKA - Na hrvaškem otoku Brač se je 17-letna Tamara Zidanšek prebila v polfinale.

Na 10,000 USD vrednem peščenem ITF turnirju je najboljša slovenska mladinka Tamara Zidanšek najmanj v polfinalu. Ta teden 674. igralka sveta, doma iz Konjic, je v četrtfinalu hitro končala nalogo, saj ji je tekmica pri 4-2, v korist Slovenke, predala. Vrstnica iz Nemčije Katharina Hobgarski (602. na ATP) tako zapušča turnir, Tamara pa bo finale iskala proti 6. nosilki Anni-Giulii Romondini, 25-letni Italijanki, ki je na 491. mestu računalniške lestvice, v 2. krogu pa je izločila Natalijo Šipek.

Druga slovenska četrtfinalistka Pia Čuk je v četrtfinalu imela nasproti 4. nosilko Teno Lukaš. 19-letna Hrvatica, 426. igralka sveta, je bila boljša s 6-4, 6-2.

Tamara ZIDANSEK (SLO) 4-2 Retired Katharina HOBGARSKI (GER)
Tena LUKAS (CRO) [4] 6-4 6-2 Pia CUK (SLO)

FUKUOKA, JAPONSKA - Brez težav se je med osem najboljših na 50,000 USD vrednem ITF turnirju na Japonskem uvrstila Dalila Jakupovič (300. na WTA).

Turnir v Fukuoki se igra na travi, 24-letna Jakupovičeva pa je premagala drugo domačinko zapored. S 6-3, 6-1 je v 2. krogu odpihnila 22-letno Miharu Imaniši, ki je na 214. mestu WTA lestvice. Zmaga bo Jeseničanki lahko dobra samozavest pred dvobojem z 2. nosilko Kristino Pliškovo, dvojičico boljše Karoline Pliškove. 23-letna Čehinja je 121. igralka sveta.

Dalila JAKUPOVIC (SLO) 6-3 6-1 Miharu IMANISHI (JPN)

TUNIS, TUNIZIJA  - Prvopostavljena domačinka Ons Jabeur je bila v 2. krogu 50,000 USD vrednega turnirja v Tunisu boljša od Nastje Kolar (223. na WTA).

20-letna Kolarjeva je druga Slovenka na WTA lestvici, na peščenem turnirju v severni Afriki pa je v 2. krogu morala priznati premoč prvi favoritinji iz Tunizije Ons Jabeur. 20-letna domačinka, sicer 122. igralka sveta, je Celjanko izločila z rezultatom 6-4, 6-2.

Ons JABEUR (TUN) [1] 6-4 6-2 Nastja KOLAR (SLO)