Znani polfinalisti edinega peščenega ATP turnirja na ameriških tleh!

13.04.2013
HOUSTON, ZDA - V petek so v Houstonu, na ATP turnirju z nagradnim skladom nekaj več kot 450,000 USD, dobili polfinaliste. Za finale se bosta poegovala dva domačina.

Teniški ATP turnir v Houstonu je edini na pesku, ki se igra na rugi strani luže. Eden od polfinalnih parov je Juan Monaco - John Isner, kar bo ponovitev lanskoletnega finala.

Argentinec je v le 56 minutah deklasiral Robbya Gineprija. Zmagal je s 6-1, 6-0, v celotnem obračunu se ni soočil z brejk priložnostjo, sam pa petkrat odvzel začetni udarec. Po zelo slabih predstavah na trdi podlagi, je Monaco ujel formo na pesku in bo očitno eden zelo nevarnih, da se dokoplje do zmag tudi proti boljšimi od sebe. Kako slab je bil Monaco jasno pove podatek, da pred nastopom v Houstonu ni imel dobljenega dvoboja na turneji. Američan John Isner je v četrtfinalu po treh nizih ustavil Ričardasa Berankisa.

Drugi polfinale tvorita Nicolas Almagro in presenetljivo Rhyne Williams. Španec, 12. igralec sveta, je s 6-4, 6-4 izločil Paola Lorenzija medtem, ko je Američan ustavil Rubena Ramireza-Hidalga (7-6(1), 1-6, 6-4). V 3. nizu se je pobral iz brejka zaostanka ter zabeležil daleč najboljšo uvrstitev v karieri.