35-letni Tommy Haas po 13 letih popravil finale in dvignil lovoriko ter odpeljal BMW Z4 sDrive 28i v Münchnu!

05.05.2013
MÜNCHEN, NEMČIJA - Domači finale na peščenem turnirju serije ATP250 v bavarski prestolnici gre v roke 35-letnemu veteranu Tommyu Haasu.

V vsenemškem finalu Münchna je Tommy Haas s 6-3, 7-6(3) premagal branilca naslova Philippa Kohlshreiberja in pri svojih letih nadaljuje z drugo teniško pomladjo. Osvojil je 14. turnirski naslov v karieri ter bo v ponedeljek postal 13. igralec sveta. Nemec je že leta 2000 zasedal 2. mesto na računalniški lestvici ATP.

Haas je prvi 35-letnik po petih letih in Fabricu Santoroju (Newport), ki je zmagal na ATP turnirju. Za nagrado je dobil ček v višini 74,000 evrov in 250 točk, za smetano na vrhu torte pa še prestižni avto znamke BMW Z4 sDrive 28i.

''Neverjeten občutek, zelo sem počaščen in ponosen'', je dejal Tommy Haas po zmagi. ''Še kamenček več v mozaiku moje teniške kariere in to pri teh letih. Vedno sem si želel tukaj dvigniti pokal najboljšega, za mene je to res zvezdniški trenutek''.

Haas je letos že igral v finalu San Joseja, kjer se mu ni izšlo in ga je ugnal Raonič, kasneje pa je na mastersu v Miamiju pobral skalp prvega tenisača sveta Djokoviča. Naslov v Münchnu je prišel po 13. letih, ko je tu leta 2000 končal kot finalist.

Gledalci so na Bavarskem videli prvi nemški finale po letu 1965 (Christian Kuhnke d. Ingo Buding), Haas pa je dvoboj s Kohlschreiberjem dobil po 85 minutah igre. Lahko bi se končal tudi nekoliko prej, če bi izkoristil servisno igro v 2. nizu pri 5-4, a se ni dokopal do zaključne žoge. Tenisač, doma iz Hamburga, ki ima tudi ameriško državljanstvo, je na domačih tleh slavil četrtič, dvakrat je bil najboljši še na travnatem Halleju in enkrat v Stuttgartu.

Na drugi strani Kohlschreiberju ni uspelo še tretjič slaviti v Münchnu. Najboljši je bil že leta 2007 in lani, ko je v finalu ugnal Čiliča. No, Nemec pa je letos dobro začel peščeno sezono. V Barceloni je končal v polfinalu, v Monte Carlu pa ga je v 3. krogu izločil peščeni kralj Rafa Nadal.