Aljaž Bedene kljub dobri igri izpadel v Antwerpnu!

22.10.2020
Najboljši slovenski tenisač se ni naigral na ATP turnirju v Belgiji!

ANTWERPEN, BELGIJA - 31-letni Aljaž Bedene (52. na ATP)  se še kot edini Slovenec meri na ATP turnirjih z najboljšimi igralci na svetu. Tokrat je igral na ATP 250 turnirju v Antwerpnu in v 1. krogu mu je nasproti stal 29-letni Kanadčan Miloš Raonič (19. na ATP), 5. nosilec turnirja. To je bil njun 4. medsebojni dvoboj in vse je dobil Miloš, ki je slavil s 6-3, 7-6(4) v nizih. Igrala sta že na vseh podlagah!

Visokorasli Raonič je zelo nevaren na trdi podlagi, saj mu je težko odvzeti servis. V 1. nizu je serviral brezhibno z enim brejkom je povedel s 3-0 in prednost zadržal do konca. V 2. nizu je bil tudi Aljaž trden na svoj servis. Najprej je v 5. igri rešil brejk priložnost nasprotnika nato je imel sam 2 brejk žogici v 12. igri (15:40, 30:40) kar bi pomenilo izenačenje v nizih, a se je Kanadčan rešil z močnimi servisi v podaljšano igro. Tam je najprej mini brejk naredil Bedene (3/1) toda več kot do štirih točk ni zmogel (4/7). Dvoboj je trajal uro in 27 minut!

Aljaž Bedene je ostal brez novih ATP točk ter prejel 6,565€ denarne nagrade!