Anderson nudil dober odpor Đokoviću; Mardy Fish št1. v ZDA

31.03.2011
MIAMI, ZDA - Junaofričan Kevin Anderson je kar dobro oznojil Novaka Đokovića v četrtfinalu Mastersa v Miamiju, medtem ko je Mardy Fish z zmago proti Davidu Ferrerju postal številka 1 ameriškega tenisa.

Novak še naprej zmaguje in zmaguje...ter se bo v polfinalu turnirja ATP 1000 v Miamiju pomeril z Američanom Mardyem Fishom.

Dvoboj četrtfinala med Kevinom Andersonom in Novakom Đokovićem je spomnil na leto 2008, ko je Južnoafričan takrat pripravil presenečnje in že v uvodnem krogu izločil Đokovića, no danes je podpisal poraz po dveh nizih (6-4, 6-2), a je najbolj vročega tenisača ATP turneje v letošnjem letu pripravi do tega, da je na igrišču delal 1 uro in 48 minut.

Nole je osvojil 81% točk na prvi servis ter izkoristil tri priložnosti za brejk od štirih, medtem ko tekmec ni uspel vnovčiti niti ene od petih.

''Vse je bilo, samo lahko ne. Rezultat nikakor ne prikazuje tistega, kar se je dogajalo na terenu'', je dejal Đoković, ki je prišel že do 24. zaporedne zmage v letu 2011 ter lovi drugo mesto vseh časov.

Mardy Fish je postal prvi amriški tenisač, finale Miamija pa bo lovil proti Novaku Đokoviću

Kljub vsem komplimentom Andersonu ostaja dejstvo, da Srb v Miamiju še ni izgubil niza, nasprotnikom pa je oddal le 14 iger v štirih dvobojih. V petek se bo pomeril z Mardyem Fishem, ki je tudi v odlični formi. Na poti do polfinala je premagal Juana Martina del Potra, včeraj pa še Španca Davida Ferrerja.

Fish je edini ameriški tenisač, ki je ostal v četrtfinalu, z vstopom v polfinale pa bo v ponedeljek na ATP lestvici prehitel Andya Roddicka in si prilastil status najboljšega ameriškega teniškega igralca.

Đoković in Fish sta se do sedaj pomerila petkrat,vseh pet zmag pa je pobral Beograjčan, ki bo v prvem polfinalu tudi absolutni favorit. Ja, Novak še naprej zmaguje in zmaguje...