Đokovićevo moč občutil tudi Mardy Fish!

01.04.2011
MIAMI, ZDA - Novak Đoković ne popušča. Srb je v polfinalu ATP turnirja serije 1000 ali Masters deklasiral še Američana Mardya Fisha.

Eksekucija se nadaljuje. Novak Đoković je prvi finalist drugega Mastersa sezone, ki se v Key Biscaynu igra za nagradni sklad 4,5 milijona ameriških zelencev ter čaka na nasprotnika - Rafaela Nadala ali Rogerja Federerja, ki se bosta ponoči po našem času pomerila v drugem polfinalu.

Srb je v prvem polfinalu, ki ga je za kratko prekinil dež, po 1 uri in 25 minutah opravil z Američanom Mardyem Fishom. Rezultat 6-3, 6-1.

Novak Đoković je prišel do 23. zaporedne zmage v letošnji sezoni oz. 25. v nizu in šestič v prav toliko dvobojih, premagal Mardya Fisha.

Ni bilo lahko Noletu v prvem nizu, ki ga je rezultatsko dobil gladko s 6-3, a je na koncu osvojil le dve točki več od nasprotnika (31-29). Izguba niza je očitno vplivala na živce 29-letnega Američana, zato je Novak zlahka dobil drugi del igre.

Treba je povedati, da je bil obračun v prvem nizu pri 2-2 prekinjen zaradi dežja, igralca pa sta v slačilnici preživela 45 minut. No, premor je očitno bolj prijal Srbu, saj je imel pred 'pavzo' Fish v 3. igri dve brejk priložnosti, kasneje pa še tri. Nole je zdržal napad in še vedno na turnirju ostaja brez oddanega servisa.

Novak Đoković ne pozna poraza proti Američanu Mardyu Fishu (6/6)

Najboljšega ameriškega tenisača je prvič ogrozil v 6. igri, brejk pa mu je uspel v tretjem poskusu (4-2). 15. igralec s teniške lestvice ATP Fish je imel pri 5-3 za Srba še dve priložnosti za odvzem servisa in povratek v niz, a je Nole dokazal, da ni zastonj eden najboljših defenzivnih igralcev sveta.

Že takoj na začetku drugega niza je bilo jasno, da ameriško-srbski polfinale ne bo trajal dolgo. Đoković je v 1. igri prišel v prednost brejka, še enkrat pa je rivalu odvzel servis igro za 3-1, kjer je bilo jasno, da bo igral v velikem finalu ter se bo boril za četrti zaporedni naslov. Končni četrti brejk je napravil za 6-1.

Statistično gledano sta oba prišla do enakega števila neposrednih točk (15 winnerjev), vendar je Fish več grešil (24-16). Slednjega je v drugem nizu pokopal slab servis.

Pred dvobojem je Fish dejal, da Đoković sezone verjetno ne bo končal brez poraza. Verjetno ima prav, a sam se je zastonj nadejal zmage nad 'srbsko mašino'.

Fish je v drugem nizu lahko le nemo opazoval šov Srba

Đoković bo v nedeljo ob 19. uri po našem času igral v 35. kariernem finalu, kejr bo lovil 22. turnirski naslov. Njegov nasprotnik bo eden od največjih rivalov našega časa. Z Nadalom se je pomeril 24-krat ter dobil 8 dvobojev, s Federerjem pa je lopar prekrižal 22-krat, slavil ap je 9-krat, od tega je dobil letos vse tri obračune.