Andy Murray do 4. naslova v Queen's Clubu!

21.06.2015
Najboljši britanski tenisač Andy Murray je opravil z vso konkurenco na prestižnem ATP turnirju v Queen's Clubu!

LONDON, V.B. - 28-letni Andy Murray je imel danes na ATP500 turnirju v Londonu dvojni program. Najprej je moral odigrati polfinalni dvoboj proti Srbu Viktorju Troickemu, ki je bil včeraj prestavljen zaradi dežja. S Srbom, ki je trenutno v odlični formi,  je opravil v dveh nizih s 6:3, 7:6(4)!

Troicki je nudil dober odpor, a ni bilo dovolj za zmago!

Čez nekaj ur se je pomeril z Južnoafričanom Kevinom Andersonom, ki je svoj polfinale odigral že včeraj. Škot je v 1. nizu z brejkom povedel s 3:1 in v 28 minutah dobil niz. Z dobro skrajšano žogico je prišel do brejka v 5. igri 2. niza in prednost obdržal do konca. Andy se ni soočil z brejk priložnostjo nasprotnika, vse skupaj je trajalo le 64 minut.

Murray:"Serviral sem ekstremno dobro. Nisem pričakoval, da mi bo Kevin ponudil veliko brejk priložnosti in na srečo sem jih izkoristil, ko so prišle. Nekajkrat sem reagiral instinktivno in to v ključnih trenutkih"!

Anderson: "Andy je odličen tenisač, uspešen na vseh podlagah. Težko je igrati proti njemu na domačih tleh. Kljub porazu sem lahko zadovoljen s prikazanim ta teden"!

Andy Murray je osvojil 38 ATP turnir v karieri. Queen's Club je osvojil že četrtič (prvič kot ATP500) in se tako pridružil Johnu McEnroju, Borisu Beckerju, Lleytonu Hewittu in Andyju Roddicku, ki so 4 x dvignili zmagovalni pokal v Londonu. Kevin Anderson je ostal pri 2 lovorikah na ATP turneji, še 8 x je izgubil v finalu!