Andy Murray do druge krone v Queen'su!

13.06.2011
LONDON, VB - 4. igralec sveta in domači favorit ATP turnirja v Queensu Andy Murray, je zadovoljil gledalce in organizatorje ter drugič v treh letih dvignil lovoriko, ki pripada zmagovalcu.

Andy Murray je na travnatem Queen'su prišel do 17. turnirske zmage, potem ko je v velikem finalu premagal Joja-Wilfrieda Tsongo s 3-6, 7-6(2), 6-4.

Škot je postal prvi britanski teniški igralec po Francisu Gordonu Lowu in letu 1925, ki mu je v Queen's Clubu uspelo slaviti več kot enkrat, saj je tu zmagal že leta 2009, ko je v finalu ugnal Jamesa Blaka. Postal je tudi osmi tenisač v odprti dobi tenisa z najmanj dvema zmagama na travnatih ATP turnirjih serije 250.

Le teden dni pred Wimbledonom, so Britanci še bolj na nogah in Murraymania se lahko začne. Murrray bo namreč kot sedmi v odprti dobi tenisa lovil dvojček Queen's - Wimbledon. Kot zadnjemu je to leta 2008 uspelo Rafaelu Nadalu, pred tem pa leta 2002 Lleytonu Hewittu. Trikratni finalist turnijev za grand slam bo na sveti travi poskušal prekiniti 75 let dolgo sušo britanskih tenisačev brez naslova na turnirjih velike četverice.

Francozu do naslova niso pomagali niti levji skoki

V Queen'su je Murray v polfinalu brez težav odpravil Andya Roddicka, danes pa je v finalu imel več dela z Francozem, ki je v četrtfinalu s turnirja spravil prvega igralca sveta Rafaela Nadala.

Tsonga je v 3. igri ubranil brejk priložnost Škota, nato pa v 6. sam prišel do odvzea servisa za vodstvo 4-2. Murray je sicer imel priložnost za vrnitev v niz, vendar je Francozu le uspelo dobiti svojo servis igro in posledično tudi niz. Drugi niz je odločila podaljšana igra, ki jo je gladko dobil Britanec in izenačil dvoboj na 1-1. Potem ko je v 3. igri domači tenisač zapravil še dve brejk priložnosti, mu je uspelo streti servis nasprotnika v peti igri, in kasneje tudi drugič slaviti v Queen'su, Tsongi pa je preprečil, da bi se vpisal kot prvi francoski zmagovalec omenjenega turnirja, ki se igra že vse od leta 1890(!). Je pa zato Jo postal peti francoski poraženec v odprti dobi tenisa. Ja, slaba tolažba za Tsongo, ki je ta teden sicer prikazal odličen tenis.

Andy Murray je v Queensu slavil drugič. Že naslednji teden bo pod novim pritiskom domače javnosti, ki na zmagovalca turnirjev za grand slam čakajo že neverjetnih 75 let

Finale je bil zaradi slabega vremena (dež) preložen iz nedelje na ponedeljek - prvič po letu 1987.