Tsonga izločil Nadala v Queensu!

10.06.2011
LONDON, VB - 1. igralec sveta Rafel Nadal zapušča ATP turnir v Queensu po četrtfinalu!

25-letni španski tenisač Rafael Nadal, ki je v nedeljo na Roland Garrosu prišel do 6. lovorike in desete skupno na turnirjih za grand slam, se je na travnatem turnirju v Quuns Clubu poslovil v istem delu tekmovanja kot lani. Leta 2010 je bil v četrtfinalu boljši od njega rojak Feliciano Lopez, letos oz. danes, pa ga je po treh nizih pospravil Francoz Jo-Wilfried Tsonga. Rezultat 6-7, 6-4, 6-1.

Dvoboj med izjemnim Špancem, ki je verjetno bil tudi že utrujen po naporeni peščeni sezoni in Tsongo je bil prekinjen po le dveh odigranih točkah, saj je začelo v Londonu deževati. Po vrnitvi je Rafa dobil prvi niz po tajbrejku, vdrugem pa sta si hitro izmenjala brejka, preden je Francozu uspel še eden v 9. igri. S tem je tudi prišel do drugega dela tekme, v tretjem pa je imel lahko delo z utrujenim Špancem. To je bila druga zmaga za Tsongo nad Nadalom po letu 2008 in OP Avstraije (polfinale).

''Na začetku nisem igral slabo, Tsonga pa je odlično serviral. V drugem nizu sem imel svoje priložnosti (vsaj mislim tako). Potem ko sem ga izgubil sem bil mentalno utrujen kar je botrovalo hitremu brejku, Jo pa mi ni več dovolil vrnitve v dvoboj'', je povedal Rafa.

Francoz se bo v polfinalu pomeril z največjim presenečenjem letošnjega Queensa. Igral bo namreč z domačinom Jamesom Wardom, ki je preko Adriana Manarina seveda prišel v svoj prvi karierni polfinale na turnijih serije ATP.

24-letni Britanec je že pred tem (danes) v 3. krogu izločil Sama Querreya, z Manarinom pa je v drugem nizu imel kar sedem zaključnih žog za zmago, ki so ostale neizkoriščene. Prav tako je serviral za zmago pri 5-4, a na srečo in tudi veselje domačih gledalcev, se mu to ni maščevalo. Prvič po Rotterdamu in letu 1999 se je zgodilo, da sta dva britanska tenisača med štirimi najboljšimi na ATP turnirju. Ja, lepa popotnica za otočane pred začetkom travnatega grand slama v Wimbledonu.

James ward se veseli prve uvrstitve v polfinale turnirjev serije ATP

V prvem obračunu četrtfinala dneva je Andy Roddick zlahka ugnal Fernanda Verdasca, sedaj pa ga čaka tekma z Andyem Murrayem, ki sploh ni stopil na teren, ker mu je Marin Čilić predal zaradi poškodbe.