Andy Murray po neverjetnem trilerju, še enem časovno rekordnem obračunu v finale

19.11.2016
LONDON, VELIKA BRITANIJA - Kakšna drama v prvem polfinalu zaključnega Mastersa v britanski prestolnici! Domačin Andy Murray se je po 3 urah in 38 minutah vendarle prebil v finale in ohranja priložnost, da leto konča kot 1. igralec sveta.

Najboljši tenisač sveta Andy Murray se je prvič prebil v finale zaključnega turnirja osmerice, a v londonski O2 Areni je garal kot nor. V polfinalu je po skoraj štirih urah uspel ubraniti zaključno žogo in streti odpor Miloša Raoniča s 5-7, 7-6(5), 7-6(9).

Vsi trije nizi med Britancem in Kanadčanom so bili prava drama, Murray pa s je po izgubljenem uvodnem delu ob pravem času umiril, stabiliziral igro in na koncu zmagal. V enem od boiljših dvobojev smo videli polno dolgih točk, ki so se končale z vinerji, posebej pa je bil zanimiv zadnji niz, ki se je odprl s štirimi zaporednimi brejki, na koncu pa je odločala podaljšana igra, v kateri sta oba zaigrala na vse ali nič. Raonič je imel eno, Murray pa tri zaključne žoge preden je vpisal zmago in finale.

Kanadski tenisač je super držal svoje servisne igre v 1. nizu, vseskozi pa je imel brejk žoge. No, priložnost je izkoristil šele v samem zaključku niza, ko je Britanc popustila koncentracija. V nadaljevanju je Škot pritisnil, toda Miloš je prav tako imel odgovor, zato je bil čas za tajbrejk, kjer je Murray izkoristil prvo žogo za niz. Na začetku 3. niza je zapretil Raonič, na šov pa smo morali počakati do zadnjih iger. Oba sta bila že izčrpana, veselje pa je pripadlo domačinu.

Miloš Raonič je imel zaključno žogo v tajbrejku 3. niza, pa je ni uspel pretopiti v zmago

Andy Murray je že v skupini z Nišikorijem odigral najdaljši obračun v zgodovini zaključnih turnirjev, časovno sta ga danes s Kanadčanom še popravila. 3 ure in 38 minut se na tri nize na zaključnih Mastersih ni igralo še nikoli. 23 zaporedna zmaga Murrayu na široko odpira vrata tudi številko 1 ob koncu sezone. Če bi danes izgubil, bi bilo vse na strani Đokoviča (moral bi dobiti le polfinale), tako pa je sedaj Srbu še težje. Najprej mora dobiti polfinale z Nišikorijem, za prevzem vodstva na lestvici, ki ga je izgubil pred 13 dnevi, pa bo moral v morebitnem finalu ugnati tudi fantastičnega vrstnika iz Otoka.